16 липня в Україні традиційно відзначають день бухгалтера. Часто, уявлення про цю професію – не співпадає з реальністю. Хтось називає їх надто серйозними. Інші пов’язують їх лише з цифрами. Наша знімальна група слухати чутки не стала, та пішла до професійного бухгалтера – спростовувати популярні міфи.
Вікторія 8 років працює бухгалтером, тому добре повинна знати таблицю множення. Так думають всі, хто не пов’язаний із цією професією. Але сучасний бухгалтер – це не лише робота із цифрами.
«Взагалі, всі думають, що бухгалтери це якась машина. Він має рахувати все в голові, складати мільйони, тисячі. Ну насправді це не так. Я взагалі, якщо чесно не рахую без калькулятора. Тому що я не довіряю своїй голові. Ти можеш помилитися, в елементарних речах», - розповідає Вікторія Загура
Ми вирішили опитати колег Вікторії, та дізнатись, які стандартні вислови вони знають про цю професію.
« Я знаю такий міф про бухгалтерів про те, що це робота така скурпульозна. Не дуже весела.», - каже колега Вікторія Петренко.
« Любу роботу веселою робить не професія, а сама людина. Тобто якщо ти веселий, то і люба робота буде весела. Ти приносиш свій позитив, свій оптимізм в роботу. І ти можеш заряжати цим інших», - відразу спростовує цю інформацію Вікторія Загура.
Для сучасного бухгалтера таке визначення не актуальне, впевнена Вікторія. Нині у цій професії цінується креатив і нестандартне мислення.
« Ну, думаю бухгалтер він і на роботі бухгалтер і дома бухгалтер. На роботі рахує гроші і вдома веде сімейний бюджет», - висловлює свою думку журналістка Аліна Бернацька
«Я стараюсь лишати свою роботу на роботі. Я виходжу зі своєї роботи і я вже не бухгалтер. В мене в компанії часто друзі всі « ти ж бухгалтер, порахуй». Я кажу «я не бухгалтер тут, я бухгалтер на роботі. Ви мені за це не платите», - відповідає бухгалтер Вікторія.
Хоча зізнається, інколи досвід з роботи таки застосовує в оптимізації сімейного бюджету.
«Я знаю таку інформацію, що бухгалтери дуже гарно заробляють. І судячи по тому, як наш бухгалтер відпочиває і де і саме в яких місцях я можу сказати про те що вона гарно заробляє», - такою цю роботу уявляє Маргарита Плясковська
«Цікаве питання. Ну насправді я не скажу, що бухгалтер заробляє більше інших працівників. Взагалі, кожна людина заробляє так, як вона хоче заробляти. Тобто ви все тримаєте у своїх руках», - одразу спростовую Вікторія.
Щодо глобального відпочинку, то про відпустку Віка тільки мріє. Каже, моря чи гір не бачила вже понад рік.
«Я знаю таку історію, коли в бухгалтера настає момент звітності то краще його не чіпати. Не варто йти по зарплату, по аванс. В бухгалтерів є своя робота, це треба все заповнити в 1с, реєстрація ПДВ, реєстрація звітності, тобто це такі дні, коли можна нарватися на дуже не хорошу реакцію», каже журналіст Михайло Присяжнюк.
«Ну взагалі бухгалтера краще ніколи не чіпати. Він вас сам знайде, якщо буде потрібно. Але якщо без жартів, то зараз багато що спрощено багато є програм, які допомагають працювати. Ну не так, як це було колись, що треба все вручну вводити», - розповідає Вікторія Загура.
Додає, заходити до неї в гості можна навіть у звітний період. Головне, не забувати вітати з професійним святом.