Radio
Online
Повiдомити новину

За що платять батьки у дитячому садку Рівного? (ВІДЕО)

Вимагають дороговартісні подарунки та кошти на ремонт, який ніяк не починають. З такою проблемою звернулися до журналістів нашого телеканалу батьки вихованців одного із дошкільних навчальних закладів Рівного. Про недитячу корупцію в дитячому закладі, і як з батьків продовжують витягувати гроші, знають наші журналісти.

Тисяча гривень. Таку суму батьки віддають щороку на "благодійність" у рівненському дитсадку під номером 55. Гроші збирають у добровільно-примусовому порядку, розповідають батьки. 

"Моє дитя навчається в 55 садочку. Оскільки уже 2 рік поспіль у нас батьківські збори і одна проблема - здати кошти на фонди, ремонти, канцелярію, подарунки вихователям та будь що інше. На питання, чи виділяються взагалі кошти з бюджету, на ремонт групи, кажуть, що ні. Батьківські збори пройшли, і в артилерію ідуть батьківські комітети, які наближені до вихователів, які додовбують питанням "коли здасте кошти і чим скоріше?". Нікого не цікавить, чи у вас є кошти, чи є змога у вас їх здати чи ні," - каже жінка.

У дитсадку переконують: насильно у батьків ці гроші ніхто не вимагав.

"Якщо хтось допомагає, а нам треба допомагати, ну то це... Якщо батьки категорично проти, допомога, ну викручування ні з кого не буває, що давайте і все, хоч маєте ви чи не маєте, так що такого не може бути. Це не правда. Або це перебільшення, скажем, фактів," - відповідає т.в.о. завідуючої дитсадка №55 Ілліна Табінська.

Батьки зазначають: не так обурили б їх ці кошти, якби не ще одна проблема:

"Оскільки в моєму випадку, була така ситуація. Ці всі списки, хто що не здав, закидаються в групу. І до моєї дитини на наступний день прийшла інша дитина і почала розказувати, що "А чому ти не здаєш ці кошти, а чому твоя мама не здає ці кошти", ну, це вже не благодійні внески - це якийсь булінг. Тому що батьки це обговорювали дома, і потім до моєї дитини приходять з такими претензіями, а моя дитина прийшла додому з розповідями "чому ти, мамо, не здаєш кошти?" - продовжує жінка.

Завідувачка ж переконує, ставлення до дитини не залежить від того платили батьки кошти чи ні.

"Це просто не сумісні речі. Це слова батьків. Ну от бачте, слово проти слова. Вихователі працюють з усіма дітьми. Ну, з батьками ми зараз працюємо більше опосередковано через вайбер-групи. Отак же сюди не заходить ніхто, до мене і в групи навіть як ви зайшли. Ніхто нікого ні за що в садку не гнобить, а за гроші тим більше. У нас безкоштовні послуги. Англійська мова безкоштовна, басейн безкоштовний, всі освітні послуги - це входить в наші обов'язки, вихователів," - каже Ілліна Табінська.

Окрім грошей на потреби групи чи садочка, вихователі ще й подарунки замовляють, розповідають батьки. 

"Знову ж, нічого не цікавить чи в тебе є та сума чи ні.  А подарунки, вас просто здивують - це плазма, або принтери. Смішно, правда ж? Навіщо взагалі в садочку плазма? Я привела дитину  щоб вчитися чи телевізор дивитись. А навіщо принтер, це ж всього-навсього садочок," - додає жінка.

У садочку ж на це відповідати відмовились:

"Перестаньте мені ці провокативні питання задавать, я відповіла вам уже, по моєму 10 разів, а ви знову ж питаєте. Не питайте в мене такого. Я вихователь-методист, я вам наголошую. Я не займаюсь коштами. Я не збираю кошти. Та і ніхто не збирає, я впевнена. Якщо допомагають, то добровільно."

Начальник міського управління освіти Богдан Турович наголошує: ніхто не має права вимагати здавати кошти на школу чи дитсадок, це має бути за бажанням батьків:

"Якщо є випадки, що з батьків десь вимагають кошти, дирекція закладу, якщо мова йде чи про школу, чи про садочок, то однозначно треба звернутися до управління освіти, а якщо батьки вважають, що в управлінні освіти зреагують неналежним чином, то ніхто не забороняв звернення до правоохоронних органів, але я думаю, якщо буде звернення до нас, ми розберемся кваліфіковано."

Батьки ж переконують, вирішити цю проблему управління освіти не поспішає. А в дитсадках побори квітнуть і надалі. 

Читайте також: