Radio
Online
Повiдомити новину

Які продукти подорожчали на Рівненщині (ВІДЕО)

Хліб, овочі, крупи, м'ясо та молоко – це основні продукти в меню українців. Втім, чи не з кожним місяцем вартість на них зростає. Наші журналісти вирушили на ринок, аби дізнатись скільки потрібно залишити кровно зароблених, аби купити найнеобхідніше до столу.

Так званий продуктовий кошик – це перелік продуктів, який складає уряд. За ним визначають скільки і чого можуть дозволити собі купити за рік українці, які живуть на мінімальну зарплату. Основу цього переліку складають хліб (51,1 кг ), борошно (7,9 кг), макаронні вироби (4 кг), крупи (15 кг), картопля (95 кг) та інші овочі (110 кг), фрукти ( 60 кг), соки (55 л), цукор (23 кг), мед (1,1 кг), кондитерські вироби (13 кг), соняшникова олія (5,1 л), яйця (365 штук), молочні продукти (148 кг), м’ясо та м’ясні продукти (51 кг), сало (2 кг) та риба (13 кг). За даними держстату базовий набір продуктів на місяць торік коштував 1136 гривень. На думку опитаних нами рівнян, цьогоріч ця сума більша.

Творог, сметану, таке купую і звичайно овочі, в мене дачі немає. скільки витрачаєте грошей за один такий похід в середньому.Якщо йду закупитися, то 500 гривень, дуже важко, дуже складно

Які крупи кінчаються, то треба докупити, моркву, цибулю, буряк. От кажеться нічого не купила вчора, кілограм яблук, кілограм помідор і 100 гривень немає.

Яйця купляю,молоку, сметану, молочне обов'язково. Так щоб там на пару днів вистачило 300 гривень беру постійно

В основному фрукти та овочі купляєш, на ринку. Якщо закуповуюсь тільки по суботам, то десь тисяча гривень іде, на те що треба купити, але в процесі все-рівно ще все-рівно докупаєш щось, на продукти дуже багато іде. Ціни ростуть, дуже навіть ростуть 

Проте деякі українці зросту цін не помічають. Народний депутат від "Слуги народ" Микола Тищенко розповів, що купує до столу й у скільки це йому обходиться.

Гречка? ну 12 гривень я купляв за кілограм. Яловичина коштує, я купляв від 50 до 70 гривень за кілограм, а коли я пройшовся, по цінам можна було купити і за 20 гривень, - Микола Тищенко Народний депутат України

Рівненські продавці навіть не пригадують, коли востаннє чули такі ціни. Кажуть, справжні цифри значно відрізняються від названих нардепом.

Такі ціни навіть щоб були, яловичина 70, це що кості хіба що? Сало йде 120, бочок 110. М'ясо 120, 110, 100, - Галина Шпатиковська продавчиня м'яса

Такі востаннє ціни напевно в 2000-х були. Це нереальна ціна, я не знаю де такі ціни беруть. Ціна гречки 50 гривень, це середня ціна, актуальна була б ціна, якби вона була 25 гривень. Всі люди дуже незадоволені і не розуміють чому восени подорожчала так гречка , ціна мала бути нижче тому, що ми її самі і вирощуємо, - Ольга Субарська продавчиня круп

На ринку додають, ціни ростуть не на всі продукти. Так, наприклад, вартість овочів залишилась незмінною. А вартість курячого м'яса взагалі за останніх три місяці знизилась.

Ну, може на гривню де добавилось, а може де й менше трошки стало. Цибулечка менша 10, ця 14, морквочка 12 і бурячок 12 гривень, а картопля 8, - Галина Стучина продавчиня овочів

Ціна на тушку в нас 67,90 за кілограм. За останніх 2-3 місяці ціни пригали то вище то нижче. На даний момент курка знизилася в ціні, і кардинально. На гривень 10 лише за останній тиждень, - Валентина Тарасюк продавчиня курятини

Наразі, в середньому батон коштує 17 гривень, житній хліб - 25 гривень, літр олії - 63 гривні, а кілограм цукру - 28 гривень. Відтак, за мінімальними підрахунками споживачів продуктовий кошик на місяць обійдеться рівнянам приблизно у 1375 гривень.

Читайте також: