
Знову вимкнули електрику? Внаслідок ударів ворога по енергетичній інфраструктурі України знайомим для нас стало слово "блекаут". Не одноразово буденні плани українців руйнувалися через відключення електроенергії. Та якщо бути готовим - неприємностей можна уникнути.
Нині українці опинились у нелегких умовах, коли аварійні відключення світла впливають на становище кожного. Рівненський інженер Олег Шевчук каже: найперше, що потрібно під час блекауту - не панікувати, а ще краще - підготуватися заздалегідь.
Перш за все, вдома в себе, вимкнув би світло, отак собі сів би, і подумав: так, шо мені зараз не вистачає? Мені не вистачає світла, значить мені треба запастися фонаріками, батарейками. Мені не вистачає зв'язку, якщо зв'язок є, бо його теж може не бути. Знову ж таки, павербанки, знову ж таки, акумурятори. Перше діло - оцінить ситуацію, в якій ти знаходишся, і шо ти хочеш, шо ти можеш зробити, - інженер Олег Шевчук.
Отже, маємо обирати речі та прилади, що будуть у нас під рукою, відповідно нашим потребам. Не забувайте про теплий одяг, аби зігрітися, та їжу, яка проста у приготуванні. А от вихід з блекауту також має бути правильним. Адже якщо енергозатратні прилади підключені до розеток без подачі електроенергії, у момент відновлення струму можна зробити проблем і своїй оселі, і сусідам.
В даному випадку найкраще і найправильніше буде це вимкнути прилади які споживають багато енергії. це все стосується перш за все нагрівальних приладів. Тени, обігрівачі, бойлери, кавоварки, чайники, електроплити - все, що споживає багато енергії, - інженер Олег Шевчук.
Якщо у вашому житлі стара проводка або прилади частково несправні - обов'язково вимикайте з розеток усю техніку, аби уникнути пожеж. Олег Шевчук додає - врятуватися від холоду в приватному будинку можна за допомогою альтернативних обігрівачів.
Тож поки ситуація не стабілізується, рівнян просять бути готовими до будь-якого розвитку подій та зберігати спокій.