Radio
Online
Повiдомити новину

Як українцям підготуватися до блекауту? (ВІДЕО)

Знову вимкнули електрику? Внаслідок ударів ворога по енергетичній інфраструктурі України знайомим для нас стало слово "блекаут". Не одноразово буденні плани українців руйнувалися через відключення електроенергії. Та якщо бути готовим - неприємностей можна уникнути.

Нині українці опинились у нелегких умовах, коли аварійні відключення світла впливають на становище кожного. Рівненський інженер Олег Шевчук каже: найперше, що потрібно під час блекауту - не панікувати, а ще краще - підготуватися заздалегідь.

Перш за все, вдома в себе, вимкнув би світло, отак собі сів би, і подумав: так, шо мені зараз не вистачає? Мені не вистачає світла, значить мені треба запастися фонаріками, батарейками. Мені не вистачає зв'язку, якщо зв'язок є, бо його теж може не бути. Знову ж таки, павербанки, знову ж таки, акумурятори. Перше діло - оцінить ситуацію, в якій ти знаходишся, і шо ти хочеш, шо ти можеш зробити, -  інженер Олег Шевчук.

Отже, маємо обирати речі та прилади, що будуть у нас під рукою, відповідно нашим потребам. Не забувайте про теплий одяг, аби зігрітися, та їжу, яка проста у приготуванні. А от вихід з блекауту також має бути правильним. Адже якщо енергозатратні прилади підключені до розеток без подачі електроенергії, у момент відновлення струму можна зробити проблем і своїй оселі, і сусідам.

В даному випадку найкраще і найправильніше буде це вимкнути прилади які споживають багато енергії. це все стосується перш за все нагрівальних приладів. Тени, обігрівачі, бойлери, кавоварки, чайники, електроплити - все, що споживає багато енергії, - інженер Олег Шевчук.

Якщо у вашому житлі стара проводка або прилади частково несправні - обов'язково вимикайте з розеток усю техніку, аби уникнути пожеж. Олег Шевчук додає - врятуватися від холоду в приватному будинку можна за допомогою альтернативних обігрівачів.

Тож поки ситуація не стабілізується, рівнян просять бути готовими до будь-якого розвитку подій та зберігати спокій.
 

Читайте також: