Radio
Online
Повiдомити новину

Як рівняни відсвяткували свято Покрови?

Покрова 2021. Розпочалось одне із 12 найбільших свят у Свято-Покровському кафедральному соборі. А по всьому місту відбувались, як спортивні забіги так і різноманітні змагання. Як свтякували рівняни цьогоріч - далі у матеріалі.

Із богослужіння у Свято-Покровському кафедральному соборі розпочалось святкування Покрови та Дня захисників та захисниць України. Опісля на території храму відбулось урочисте відкриття меморіальної дошки пам'яті Героїв Небесної Сотні та Героїв АТО/ООС.

Саме головне пам'ятати, кому ми завдячуємо мирному небу. І особливо це для сімей загиблих це також велика подія, тому що їхні сини завжди в нашій пам'яті. І коли у нас вони в пам'яті, вони є живі, - Віктор Шакирзян секретар Рівненської міської ради

Хвилиною мовчання вшанували пам'ять полеглих воїнів, а також згадали ім'я кожного, чий подвиг увіковічено на меморіалі. Друзі та рідні загиблих поклали квіти до меморіальної дошки.

На мою думку це дуже важливо, тому що останнім часом, в принципі про війну вже не згадують. Але про це треба, кричати, говорити, розмовляти, розказувати кожного дня, - Тетяна Ременюк дружина загиблого захисника

Ця меморіальна дошка, є надзвичайно важливою - говорять матері загиблих захисників. Бо ж, саме вона нагадує усім людям про вояків, які поклали своє життя за мир на рідній землі.

Це важливо для нас, щоб вона була зроблена, щоб вона була відкрита. Чому важливо? Ми є місто Рівне, обласним центром. На цій стеллі на нас дивляться світлини загиблих хлопців зі всієї Рівненської області, - Наталія Борисенко мати загиблого захисника

Окрім релігійних та державних святкувань, у Рівному відбулися забіг та змагання на витривалість. Уже вчетверте на Рівненщина організовують «Pokrova Half Marathon 2021». Участь у ньому взяли усі охочі, незалежно від віку.

"Це великий захід, вже традиційний для нас. Ми будемо далі його продовжувати. Цьогоріч траса, не та, що завжди. Сьогодні в нас 300 учасників. З погодою нам пощастило. Наче все вдається, всі задоволені. В нас класні медалі, класні стартові набори", - Сергій Ющишин керівник клубу "Rivne Running Club"

Усе відбувалось на території міського гідропарку. Бігли три дистанції: 2 кілометри 350 метрів, 10 кілометрів та 21 кілометр і 100 метрів. Ще один спортивний захід який відбувся на Покрову - тест "Мерфі". У ньому взяли участь правоохоронці, представники екстрених служб та слухачі поліцейської академії. Цей забіг організували у центрі міста.

"Перший. І 100% не останній, тому що хлопцям сподобалося. У першу чергу ми це робили в пам'ять про загиблих і шану про живих. В подальшому будемо проводити, я думаю, більш масштабно", - Сергій Мерчук Начальник управління патрульної поліції Рівненщини

Учасники стартували на майдані Незалежності, потім у парку Шевченка виконували 100 присідань, 200 відтискань та знову 300 присідань. Опісля біжучи поверталися назад на Майдан Незалежності.

"Дуже добре так в свято вийти, пробігтися, позайматися з бойовими колегами, побратимами. Віддати честь загиблим воїнам України. Бо, все ж таки, ми біжимо з пам'яттю про них", - Юрій Боришкевич командир взводу швидкого реагування служби судової охорони

Як учасники, так і організатори говорять, проводити такі спортивні змагання в честь загиблих воїнів України потрібно не лише на свята. Додають, надалі такі змагання на Покрову хочуть зробити традиційними.

Читайте також: