Radio
Online
Повiдомити новину

Як пересадити орхідею в домашніх умовах

фото ілюстративне

Орхідеї — це, безсумнівно, одні з найулюбленіших квіті серед жінок. Однак, для того, щоб вона радувала око, росла здоровою, віддавала і прагнула випускати бутони, необхідно дотримуватись правил догляду і пересаджувати орхідею правильно.

Читайте також: У відомому київському ресторані використовують рослину, яка росте у лісах Рівненщини (ФОТО)

Основні ознаки, що настав час для пересадки орхідеї:

 • в горщику з'явилося багато вільного місця, орхідея нещільно в ньому закріплена;
 • є ознаки зараження субстрату шкідниками;
 • з'явився запах вогкості, цвілі;
 • субстрат майже повністю осів і зім'явся;
 • горщик став важчим після поливу;
 • внутрішні стінки вазона покриті цвіллю або зеленим нальотом;
 • листя орхідеї почали втрачати тургор;
 • рослині не вистачає місця в колишньому горщику;
 • коріння почало загнивати, воно сплющилося, втратило свою щільність і змінило колір на коричневий;
 • є похибки первинної посадки (наприклад, був використаний невідповідний субстрат, стебло надто заглиблене, габарити горщика не відповідають обсягу кореневища).

Що потрібно підготувати для пересадки квітки?

Спочатку потрібно розібратися, як правильно пересадити орхідею, а потім підготувати відповідний горщик, субстрат, ніж або ножиці, деревне вугілля або мелену корицю. Робоче місце краще застелити клейонкою, а щоб не забруднити руки, можна одягнути латексні рукавички.

Як пересадити орхідею: покрокова інструкція

 1. Дістаньте рослину зі старого горщика. Якщо коріння орхідеї витягнулося в дренажні отвори, тоді краще розрізати горщик ножицями. Важливо діяти максимально обережно, щоб не пошкодити кореневу систему.
 2. Обтрусіть рослину від старого субстрату. Якщо якісь шматочки кори не відокремлюються без фізичного зусилля, не чіпайте їх, щоб уникнути пошкоджень.
 3. Огляньте коріння. Видаліть підгнилі, відмерлі ділянки за допомогою ножиць, секатора або гострого ножа. Попередньо потрібно обробити інструменти спиртом або іншим дезінфікуючим засобом. Місця зрізу найкраще обробити товченим активованим вугіллям або меленою корицею. Ні в якому випадку не використовуйте для цього зеленку або спиртові розчини.
 4. У процесі першої пересадки ви можете виявити ком спресованого торфу або моху, його потрібно обережно видалити.
 5. Залиште орхідею на кілька годин просохнути на повітрі та переходьте до її посадки. На дно горщика насипте трохи кори. Помістіть кореневу систему всередину і починайте засипати вазон, проштовхуючи субстрат пальцями. Час від часу злегка струшуйте горщик або постукуйте по його стінках, щоб рівномірно заповнити весь простір. Важливо не заглиблювати рослину занадто сильно, але при цьому вона не повинна хитатися в горщику.
 6. Для кращого утримання вологи та запобігання осіданню солей у субстраті можна обкласти рослину по краях горщика злегка змоченим сфагнумом або кокосовим волокном. Ці субстрати відмінно стимулюють ріст коренів.

Після пересадки краще декілька днів не поливати квітку, щоб мікротравми на коренях затягнулися. Робити підживлення краще через місяць.

Читайте також: Як правильно доглядати за грошовим деревом у домашніх умовах

 

Читайте також: