Вибиті шибки, шпарини в стінах, потріскані двері. Ось так виглядала садиба Валевських впродовж двох останніх десятиліть. Донедавна тут розміщувалась районна бібліотека. Та з часом садиба опинилась на межі повної руйнації.
МИКОЛА ПАНЧУК – ГОЩАНСЬКИЙ СЕЛИЩНИЙ ГОЛОВА
Ми дуже мріємо, все-таки цю садибу відновити, оживити і щоби нею просто пишалися ми, а люди отримали задоволення бачачи таку прекрасну пам’ятку архітектури.
Та відроджувати цінну історичну культурну спадщину взялися волонтери та небайдужі люди.
ЯРОСЛАВ КОВАЛЬЧУК – ГОЛОВА ГО «ПОЛЬСЬКО-УКРАЇНСЬКОГО КУЛЬТУРНО-ПРОСВІТНИЦЬКОГО ЦЕНТРУ ІМ.ТОМАША ОСКАРА СОСНОВСЬКОГО»
Ця споруда буде відновлюватись і досить приємно, що Гощанська громада активно включилась в це відновлення. Споруда на території їхньої території і це буде досить таки привабливий туристичний об’єкт. Де будуть приїжджати, скажімо так і наші жителі України, ну і безперечно ми надіємось, що будуть скажім така міжнародна співпраці, багато туристів з Польщі і інших держав і це буде такою родзинкою Гощанщини.
Нині тут ведуться реставраційні роботи. В майбутньому тут хочуть облаштувати музей.