Radio
Online
Повiдомити новину

У Рівному з'явилась карта відключень світла: як вона працює? (ВІДЕО)

Інтерактивну карту відключень світла створив десятикласник із Рівного. З її допомогою рівнянам більше не доведеться витрачати час на пошуки своєї адреси в офіційному графіку. Карта доступна на будь-яких ґаджетах і з точністю показує всі адреси відключень.

Як за лічені секунди знайти свій будинок у графіку відключень електроенергії? Вирішити цю проблему зміг десятикласник Сашко Гордійчук. Хлопець розповідає: друзі та знайомі часто скаржилися, що користуватися офіційними графіками відключень незручно, а пошуки адреси займають по кілька хвилин. Тому він вирішив допомогти рівнянам і розробив інтерактивну карту, яка показує, де та о котрій годині в місті не буде світла.

Над розробкою карти Сашко працював більше місяця. Зараз вона доступна на будь-яких ґаджетах, і з точністю відтворює всі графіки відключень. Карта проста у користуванні, а з її допомогою час на пошуки адреси скорочується в рази. Сашко продемонстрував, як працює його розробка:

Інтерактивна мапа відключень світла далеко не перша серйозна розробка Сашка. Комп'ютерними технологіями він зацікавився ще в ранньому дитинстві, а нині у свої 15 вже приймає десятки замовлень із програмування. Хлопець навчається у класі з посиленим вивченням інформатики. Більшість своїх ідей обговорює з друзями та однокласниками. Зараз Сашко працює над удосконаленням карти.

Однокласники та вчителі Сашка були вражені його розробкою. Директорка ліцею зізнається: навіть не підозрювала, що хлопець має такий хист до програмування. Каже: у майбутньому сподіваються на співпрацю з місцевою владою, аби заохотити Сашка до нових проєктів.

У майбутньому Сашко планує не зупинятися на досягнутому та зробити карту доступною для всіх українців, а ще мріє працювати в IT-сфері. А щоб знайти інтерактивну мапу, в пошуковику слід ввести прізвище Гордійчук, написане латиницею. Також можна шукати її за запитом "Карта відключень світла — місто Рівне".

Читайте також: