Radio
Online
Повiдомити новину

У Рівному запрацював симуляційний центр в медичній академії

Рівненська медична академія за підтримки україно-швейцарського проєкту «Розвиток медичної освіти» відкрила власний Симуляційний центр. На базі нового центру студенти, а також медсестри й медбрати, що практикують окремо чи в команді з лікарями зможуть відпрацьовувати клінічні навички на спеціальних манекенах, і в умовах максимально наближених до роботи з реальними пацієнтами.

Симуляційний центр Рівненської медакадемії складається з 14 кімнат для відпрацювання клінічних навичок і підтримки навчального процесу. Вони оснащені:

  • манекенами, медичним обладнанням, штучними частинами тіла — все необхідне для відпрацювання медичних навичок в наближених до реальних умовах;
  • камерами, мікрофонами, екранами — для максимально ефективного освітнього процесу — студенти та викладачі можуть у реальному часі спостерігати за процесом навчання та записувати його для подального аналізу.

 

«Медицина та медична освіта має бути людяною. Відпрацювання практичних навичок не може проводитися на пацієнтові, оскільки йому може бути заподіяна як моральна, так і фізична шкода. Тому такі маніпуляції мають проводитися на муляжах, що максимально імітують організм та пацієнта. Це дозволить кожному студенту навчитися проводити медичні втручання якісно та професійно», —  зауважує ректор Рівненської медичної академії, Ростислав Сабадишин.

На базі Симуляційного центру запрацювала нова Лабораторія клінічних навичок для відпрацювання медсестринських hard skills, що необхідні для роботи  на первинній ланці. Уряд Швейцарії через україно-швейцарський проєкт «Розвиток медичної освіти» інвестував 3 млн грн у відкриття нової Лабораторії. 

«З 2019 року ми інвестували понад 15 млн грн у розбудову симуляційного навчання в шести медичних ЗВО в Україні. Ці гроші йдуть не тільки на обладнання та ремонт аудиторій, а й сприяють напрацюванню кращих навичок викладачів, IT рішенням, ресурсам, як-от літературі, знанню англійської мови — те, що і формує якісну освіту у медичних ЗВО України»,—  говорить Мартін Рааб, керівник україно-швейцарського проєкту «Розвиток медичної освіти».

Одна лабораторія клінічних навичок, складається із трьох симуляційних кімнат. Всього в центрі дві лабораторії.

1 кімната: для відпрацювання медичних навичок, яка включає камери, мікрофони, а також медичне обладнання і штучні руки, ноги, сідниці, які можуть бути підключені до комп'ютера.

2 кімната: звідки інструктор і викладач надає інструкції — управляють навчальним процесом.

3 кімната: де студенти з викладачем переглядають записане відео — як вони виконували маніпуляції, виявляють помилки і підкреслюють гарні маніпуляції.

«Щоб бути кваліфікованим спеціалістом, медичний працівник (і лікар, і медсестра) повинен навчатися та вдосконалюватися упродовж всієї професійної діяльності. Медичним освітянам складніше вдвічі — вони підвищують кваліфікацію і як викладачі, і як медики»,— додає відповідальна за симуляційний напрямок Рівненської медичної академії Анна Кирнична.

Проєкт відкрив вже п’ять Лабораторій клінічних навичок. Відкриття у Рівненській медакадемії шосте і заключне. Далі україно-швейцарський проєкт «Розвиток медичної освіти» заглибиться у роботу над покращенням викладацьких і комунікаційних навичок медичних освітян, які в тому числі працюють в симуляційних центрах.

Читайте також: