ITV MEDIA GROUP | Новини Рівного та області ITV MEDIA GROUP | Новини Рівного та області
Рівне, вул. Миколи Боголюбова, 5
+380964960000 [email protected]

У Рівному ярмарки - закрили, на черзі ринки (ВІДЕО)

Стихійну торгівлю та ярмарки під заборону. Це чергові обмеження у Рівному через запровадження червоної зони. На черзі ринки. Що не так із їх  роботою та чи вийдуть вони на протести у матеріалі далі. 

Стихійна торгівля та ярмарки - заборонені, таке рішення прийняли сьогодні під час засідання міської комісії ТЕБ та НС.

"Сьогодні було прийняте рішення призупинити ярмаркову торгівлю і зупинити торгівлю в непередбачених місцях. Всі рішення, які приймалися сьогодні комісією ТЕБ та НС, були направлені на єдине, ми повинні зменшити темпи зростання захворюваності і зменшити смертність рівнян від ковіду," - каже заступник міського голови Рівного Юрій Поліщук.

Підприємці таким рішенням не задоволені. Кажуть, усіх карантинних норм дотримуються, а такі обмеження вважають не доцільними. Мовляв, так лише збільшать скупчення людей. Окрім того, завдадуть матеріальної шкоди самим підприємцям.

"Я, як підприємець, плачу щомісяця податки, за те, що я працюю. В мене 20 числа буде податок, питання: хто за мене його заплатить? Хто за мене заплатить комунальні послуги, тепло, хто за це все заплатить? Незрозуміло чого з правої сторони ринок круглий може працювати, з лівої сторони "Моріон" може працювати, а дорога не може?" - каже підприємець Богдан Коток.

"Якщо тут проходить по дорозі дві людини і по ринку дві людини проходить, а зараз закриють усі ці території, і тепер всіх тих 4 людини проходитимуть лише по ринку. Зробили навпаки скупчення. Це вже ж було, чого повторюють ті ж самі помилки? Я не знаю," - каже підприємиця Наталія Мельник.

"Заробітку вони позбавляють нас, це треба заплатити комунальні послуги, які ростуть, а вони доволі недешеві, так само продукти треба купити. В мене двоє дітей, які навчаються, я за одну дитину за одне півріччя плачу 15 тисяч, де мені їх взяти, виникає таке саме питання. Де нам брати місце робоче, щоб це все оплачувати?" - обурюється підприємиця Людмила.

Більшість покупців на ярмарку карантинних норм дотримуються. Проте є й ті, хто не вірить у їх ефективність.

Маска не спасає від того вірусу, тут свіже повітря, тут все розвіюється, імунітет.

На свіжому повітрі вірус не так розповсюджується, як в закритому. Скупчення ж людей нема, люди дихають повітрям.

Якщо темпи захворювання не зменшаться, влада обіцяє ввести додаткові обмеження. Під загрозою закриття непродовольчих ринків. Аби цього не трапилося, керівники області просять посилити контроль за дотриманням карантинних вимог на ринках. 

"Якщо ми бачимо, що ринок дійсно є непродовольчий і більше того порушує всі правила, передбачені постановою Кабінету Міністрів, ми будемо вживати всіх заходів, щоб притягнути і не допустити роботу таких ринків," - каже заступник голови Рівненської ОДА Ігор Тимошенко.

Підприємці кажуть, зроблять усе можливе, щоб працювати. Додають, що на непродовольчих ринках скупчень людей немає.

"Як от можна за 2-3 дні закрити усе? Ну як, скажіть, будь ласка? Треба людям дати час, для того, щоб це все встигнути зробити. Ми просто так не можемо закритись, ми платимо податки," - обурюється підприємиця Тетяна Лебедь.

"За останні 2-3 дні вакцинуються усі, бо ніхто не хоче втратити роботу, це по-перше, а по-друге, ви самі пройшлись по ринку і побачили, що завантаженість ринку невелика. Тобто дотримання норм, дистанції 1.5-2 метри тут дотримуються," - каже підприємець Сергій.

За дотриманням усіх карантинних норм слідкують держпродспоживслужба та правоохоронні органи. Саме за результатами їх перевірок вирішуватимуть долю рівненських ринків на найближчих два тижні.

Читайте також: