Radio
Online
Повiдомити новину

У Рівному у гідропарк повернулися лебеді (ВІДЕО)

У гідропарк повернулися лебеді. Пару птахів з рівненського зоопарку випустили вчора на озеро в цетрі Рівного. Облаштували «літній будиночок», де вони плавають та радують рівнян своєю красою.

Пара лебедів – хлопчик і дівчинка із рівненскього зоопарку – відучора оселилася в парку Молоді, більш відомому як "Лебединка". Щороку цих птахів випускають на озері у теплу пору поруч з качками та чайками. Тут для них облаштували "літній будиночок". А рівняни та гості міста уже приходять з дітьми, щоб помилуватися та погодувати пернатих. Кажуть – дуже добре, що є можливість бути ближче до природи.

Так подивишся, око, природа, зелене все, заспокоюєшся і людина налаштовується на шось добре.

Я вважаю, що так, а ти як вважаєш? Тут лебеді якраз в такому підходящому місці можна сказати. Прикраса для цього місця.

Дуже класно, що є можливість і погодувати і поспостерігати, відновлюється зв’язок з природою і діток до цього гарно залучати, тому ми вдячні. Знаємо, що хлібом не можна , багато про це говорили, тому намагаємось не шкодити, а саме лікувати.

Працівники зоопарку розповідають - випускаючи лебедів, щоразу хвилюються, щоб люди їм не зашкодили. Тому перш за все просять - не годувати їх хлібом. Адже неправильна їжа чи перегодовування надзвичайно шкодить цим птахам і може призвести навіть до смерті.

Краще взяти зелені, травички, листя салату, листя капусти, натерти морквинку, відварити картоплинку, дрібно її посікти і таким чином підгодовувати взяти зерно, овес, пшеничку. В нас минулого року був випадок, що з пари лебедів, які були на лебединці один там же ж і загинув від гастроінтериту . Перегодували неправильними харчами, - Ірина Оліферук заступниця директора з зоологічної частини рівненського зоопарку

За словами Ірини Оліферук, лебеді полюбляють виходити на травичку попастися. Тому не треба лякатися і заганяти їх назад у озеро. Також не варто підходити до них близько із собаками, адже для птахів це стрес. А як тільки починає холодати, люди бояться, що пернаті можуть замерзнути. Насправді ж холод їм не страшний, - переконує пані Ірина.

Лебеді холоду не бояться, їм головне, щоби озеро не замерзало. Як тільки починається опускатися температура, ми це контролюємо. Ми не забуваємо і не кидаємо їх там, ми їздимо їх годуємо раз на день, тому ми постійно дивимося за їхнім станом. І як тільки починається озеро вкриватись невеликою кіркою льоду поступово, тоді само той період, коли їх потрібно забирати, - Ірина Оліферук заступниця директора з зоологічної частини рівненського зоопарку

Тож пізньою осінню лебеді повернуться до рідної домівки - у рівненський зоопарк.

Читайте також: