ITV MEDIA GROUP | Новини Рівного та області ITV MEDIA GROUP | Новини Рівного та області
Рівне, вул. Миколи Боголюбова, 5
+380964960000 [email protected]

У пацієнтки Рівненського обласного центру вимагають гроші за безкоштовні ліки (ВІДЕО)

Хочеш безкоштовні ліки - плати. Дружина Василя Зоська - Леся, уже півтора року бореться із страшним захворюванням - онкологією. Лікування проходить у Рівненському обласному протипухлинному центрі. Однак, за словами її чоловіка, уже півтора місяці жінка не отримує уколи, важливі для її життя. За медикаменти, які має фінансувати держава, у жінки вимагають гроші.

Минуло півтора року як дружина Василя Зоська дізналася про страшний діагноз - рак молочної залози. З тих пір Рівненський обласний протипухлинний центр став ледь не домом пані Лесі, адже більшість часу жінка перебуває у лікарні. За словами Василя, перший час лікування проходило за всіма правилами, жалітися, як розповідає чоловік, не було на що.

Однак місяць тому ситуація кардинально змінилася. Чоловік розповідає: в один момент його дружині припинили давати ліки.

Як розповідає Василь, медики пояснили, що ліки перестали видавати, бо у медзакладу немає коштів.

Виконуючий обов'язки директора Рівнеського обласного протипухлинного центру Сергій Михайловський пояснив: ліки, які отримувала дружина Василя, не входять до пакету безкоштовних препаратів НСЗУ, оскільки їх постачає інша державна програма. А відтак сам медзаклад не може безкоштовно отримувати деякі ліки

Більше того, як розповідає Сергій Михайловський, закладу навіть доводилося позичати ліки в інших медичних установах, оскільки досить часто препарати навіть не доходили до лікарні. Адже, за словами виконуючого обов'язки директора, поставка від державної програми затримувалася. Однак відповідь міністерства досить популярна на сьогодні - все через повномасштабне вторгнення.

Сергій Михайловський додає: таких листів від міністерства отримав безліч. А ситуація із непоставкою ліків для медзакладу теж уже звична. Найчастіше задекларовані препарати постачають, як розповідає керівник, у найкращому випадку через рік.

Минулого року обурення керівників медзакладу все ж почули та винесли питання про затримку постачі ліків на комітеті Верховної Ради України з питань здоров'я нації. Однак і там конкретної відповіді так і не отримали. Тож, чи вирішиться проблема із поставкою ліків для онкохворих в нашій області, поки сказати складно. Пацієнтам лишається або ж чекати ліків, або звертатися до закладів в інших областях. Принаймні так вчинила родина Зоськів і поїхала шукати ліки до Львова.

Читайте також: