Radio
Online
Повiдомити новину

«Тоді була чітка лінія розмежування»: розвідник з Рівного порівняв АТО і повномасштабну війну

Юрій Сокотун народився і живе в Рівному. Він має дружину та троє синів. В довоєнному житті він працював старшим майстром лісу у Соснівському лісництві. З 2014 року він «мандрує» Україною - спочатку Донеччина, тоді перерва на «цивілку».

Про це повідомили у Поліському лісовому офісі.

З 24 лютого 2022 року був на Житомирщині, Київщині, у Дніпропетровській, Херсонській, Харківській областях. Зараз несе службу на межі Харківщини та Луганщини.

Юрій — розвідник. Військовий зі стажем.

«Я буду йти до Перемоги. Багато хлопців новеньких приходить, їх потрібно навчити. Та й наші вміння дуже потрібні тут - то ж велика різниця, коли воює людина з досвідом і без. Як у кожній справі», - пояснює Юрій Сокотун.

Порівнюючи АТО і повномасштабну війну, не приховує, що зараз гірше. Тоді була чітка лінія розмежування - попереду ворог, а позаду підтримка та прикриття, надійний тил. А зараз в окупантів ширша географія розміщення - постріли можуть бути і зі спини.

«Досвід роботи в лісовій галузі дуже допомагає. Я спочатку працював у рейдовій групі. Знаю, що таке вистежувати, спостерігати, краще орієнтуюся на місцевості. Бойові спецоперації часто пролягають через ліс та лісосмуги - я з допомогою квартальних стовпчиків, інших орієнтирів можу легко знайти дорогу», - каже Юрій.

Колеги в лісовій галузі, розповідає Юрій, стали побратимами тут. Це свої, рідні люди. Є багато друзів з Рівненщини, Житомирщини. Багато нових цікавих знайомих.

«Всі згуртовані, мужні, вмотивовані, знають, для чого тут і що від нас потрібно. Постійно відчуваємо підтримку наших колег-лісівників. Нам оперативно допомагають у придбанні найнеобхіднішого», - зазначає військовий.

Після війни Юрій мріє повернутися на роботу в галузь.

«Ліс - це найкращий заряд енергії. Насправді я дуже любою спів пташок, аромат трав, свіжих ягід. Це додає життєвих сил. От переможемо скоро - і повернемося кожен до свого рідного, улюбленого. І всі будемо вдома».

Читайте також: