Radio
Online
Повiдомити новину

Тепер в Україні ліки продаватимуть за електронним рецептом (ВІДЕО)

Тепер ліки в аптеках продаватимуть за рецептом. Це рішення передбачене наказом МОЗ України. Так планують посилити контроль за відпуском ліків у аптеках і запобігти можливим негативним випадкам самолікування та летальним, зокрема.

Цьогоріч з 1 квітня в Україні впроваджують електронний рецепт на низку препаратів. Таке рішення передбачено наказом Міністерства охорони здоров’я. Відпускали ліки за електронними рецептами й раніше в рамках програми "Доступні ліки", зокрема атибактеріальних, наркотичних засобів та інсуліну. Тепер це стосуватиметься усіх зареєстрованих в Україні рецептурних медикаментів, що підлягають відпуску лише за призначенням лікаря.

Дізнатися, чи є конкретний препарат рецептурним, можна у інструкції до медикаменту. Якщо ж там зазначено «За рецептом» - для відпуску такого лікарського засобу в аптеці потрібна відповідна рекомендація від лікаря. Водночас, як зазначає сімейний лікар клініки "Медок" Віталій Мельник, паперовий рецепт на отримання лікарських засобів теж нікуди не зникне. Принаймні до кінця воєнного стану.

Придбати ліки за електронним рецептом можна буде будь-де, оскільки саме до 1 квітня усі аптеки зобов’язані зареєструватися в електронній системі. За словами директора департаменту охорони здоров'я Рівненської ОДА Олега Вівсянника, складнощі у цьому питанні виникали з аптеками у віддалених районах Рівненщини.

Також за потреби електронний рецепт можна отримати дистанційно, якщо пацієнт має хронічне захворювання і його сімейний лікар знає про це. Варто зазначити, електронний рецептурний бланк буде дійсний впродовж одного місяця. Натомість рецепт на наркотичні чи психотропні препарати – лише десять днів.

Читайте також: