Radio
Online
Повiдомити новину

Скільки коштує земля на Рівненщині?

Уже три місяці, як в Україні запрацював відкритий ринок землі. За цей час в області уклали угод на близько 14 мільйонів гривень.

Про це розповів заступник голови Рівненської ОДА Ігор Тимошенко.

За його словами, на сьогодні укладено порядка 650 договорів на загальну площу 480 га. Вартість цих угод сумарно складає порядка14 мільйонів гривень.

"Це говорить, що середня вартість одного гектара на Рівненщині становить 9800 грн. Це невелика вартість, разом з тим вона тримається, як середня по Україні. Але я би сказав, що це така початкова вартість, яка передбачає, можливо, те, що нижче точно вона не буде, оскільки по закону менше нормативно-грошової оцінки вона не може бути," - каже посадовець.

Окрім того зазначає, що активним ринок землі на Рівненщині назвати не можна.

"Наприклад, в Польщі, коли була запроваджена земельна реформа, так само можна було продавати свої земельні ділянки. Вартість сягала порядка однієї тисячі євро, тобто приблизно співставно з нашими сьогоднішніми цінами. Натомість сьогодні вартість сільськогосподарської землі в Польщі значно вища, вона сягає вже десятків тисяч євро. Напевно є логіка в тому, щоб власники сільськогосподарської землі все таки притримували і чекали більшої вартості," - зазначив Ігор Тимошенко.

До того ж відзначив, що в області є інтерес до сільськогосподарської землі.

"Принаймні в плані оренди нових площ є навіть достатньо широка конкуренція між виробниками, які планують обробляти с/г землю. Ми прогнозуємо, що попит на с/г землю тільки буде зростати," - наголосив чиновник.

Варто зазначити, що середня ціна одного гектара землі сільськогосподарського призначення в Україні станом на 9 жовтня 2021 року становить близько 33 тисяч гривень.Про це розповів міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко на пресконференції "100 днів земельної реформи: сталий розвиток", повідомляє "Укрінформ".

"Якщо брати загальну цифру всіх трансакцій по землях сільськогосподарського призначення, то середня вартість одного гектара, станом на 9 жовтня, становить 43 879 грн. Але, якщо ми робимо середньозважену вартість одного гектара землі для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, то це мова йде про 32 тис. 857 грн. А якщо говорим про середньозважену вартість для ведення особистого селянського господарства, мова йде про 33 тис. грн", - сказав Лещенко.

Нагадаємо, ринок землі в Україні офіційно стартував 1 липня 2021 року. До 2024 року купувати сільськогосподарську землю можуть тільки фізособи-громадяни України з обмеженням в 100 гектарів.Закон про ринок землі забороняє купувати землю іноземцям. Питання продажу землі особам без українського громадянства та іноземцям вирішуватиметься тільки на загальнонаціональному референдумі.

Читайте також: