Radio
Online
Повiдомити новину

Систему «Чек-листи оперативного контролю» введено в експлуатацію на РАЕС

Постійний оперативний контроль за основними технологічними показниками роботи реакторної установки енергоблоків Рівненської АЕС на блочних щитах управління проводиться провідним інженером управління реактором (ПІУР) та начальником зміни реакторного цеху. З метою вдосконалення якості контролю та своєчасного реагування на відхилення параметрів від номінальних з 2008 року на РАЕС з ініціативи Павла Павлишина, на той час заступника головного інженера з експлуатації блоків №3,4, розпочато розробку, а потім і впровадження «чек-листів оперативного контролю». Відповідно до нововведень ПІУР щогодини заповнював спеціальні форми, що дозволяли спостерігати за трендами змін основних параметрів. Форми «чек-листів» охоплювали не лише стан нормальної експлуатації, а й перехідні режими.

У 2018 році для підвищення своєчасного реагування, а також оперативної систематизації даних у рамках впровадження автоматизованої системи інформування конфігурації станції (АСІКС) «чек-листи» стали елементом програмного забезпечення, що зробило онлайн доступною загальну інформацію щодо технологічних параметрів енергоблоків на робочих місцях керівників.

За словами куратора завдання Ігоря Курінного, начальника зміни АЕС служби головного диспетчера РАЕС, впровадження програмного забезпечення «Чек-листи оперативного контролю» дозволило суттєво зменшити час операторів на збір та документування інформації, автоматизувати збір та конденсувати інформацію в одному програмному забезпеченні, отримувати швидкий доступ до архівів «чек-листів». Все це сприяє підвищенню безпечної експлуатації Рівненської АЕС.

За коментарем розробника додатку Сергія Тотовицького, інженера-програміста СІТ, даний додаток розроблений з використанням сучасних веб-технологій, що надає можливість користуватись ним як на персональних комп’ютерах, так і на мобільних пристроях, незалежно від операційних систем. Також дизайн додатку виконаний в зручному інтерактивному інтерфейсі, де додано всі побажання безпосередніх користувачів додатку.

Загалом, впровадження автоматизованої системи «Чек-листів оперативного персоналу» є одним з вагомих кроків на шляху підвищення безпеки АЕС, адже дозволяє проводити онлайн контроль за ключовими технологічними параметрами під час нормальної експлуатації та впродовж перехідних режимів роботи реакторної установки.

За інформацією РАЕС

Читайте також: