Radio
Online
Повiдомити новину

Поблизу обласного краєзнавчого музею шукатимуть артефакти

Впродовж двох днів, студенти історики під керівництвом досвідчених експертів, проводитимуть археологічні пошуки зруйнованої в часи радянської окупації католицької каплички Святого Станіслава, що розташовувалася на території гімназійного парку, де тепер розміщується обласний краєзнавчий музей.

Цікаво, що капличка відноситься до того ж історичного періоду, що і виявлені раніше у парку ім. Т.Шевченка підземелля палацику “На Гірці”. Пошуки підвалів каплички, ймовірно, можуть пролити світло на існування у Рівному розгалудженої системи підземних ходів, хоча деякі дослідники відкидають можливість їх розташування у цьому районі через значну заболоченість місцевості.

В будь-якому разі, археологічні пошуки дозволять точно встановити місце розташування каплички, а виявлені в процесі артефакти, сподіваємось, привідкриють завісу таємничої і майже втраченої історії нашого міста.

Науковці схиляються до версії, що вона розташовувалася у дальньому куточку музейного парку, там, де нині проходить паркан з боку вулиці Драгоманова. Щоправда, на фотографіях, які дійшли до наших днів, складається враження розташування каплиці впритул до будівлі гімназії.

На території музею в ймовірному місці розташування каплиці проводили георадарне дослідження, яке показало якусь аномалію в землі. Можливо, то є залишки підвалів каплиці. Принаймні про вірогідність їх існування говорить поліційний протокол обшуку, який проводили і в каплиці в тому числі, після польського повстання 1863 року. Там шукали буцімто заховану зброю. Зруйнували каплицю, за одними даними, в 1917-у році, за іншими — у період 1939-1941 років.

Читайте також: