"Ковідну тисячу" тепер можна витратити в аптеках, щоправда, не усім і не на все. Така можливість з'явилася із 24 січня. Що і хто може купувати у аптеці за "ковідні", розкаже Ірина Жуковська.
З 19 грудня 2021 року усі українці, які пройшли повний курс вакцинації від коронавірусної хвороби і мали завантажений в Дії “зелений” COVID-сертифікат, отримали 1000 грн. Молодь витрачала її на кінотеатри, театри, спортзали та книги. А от пенсіонери гроші притримували, бо збирались їх витратити на щось корисніше.
Скажімо так, заявку подала, грошей ще немає. А на що плануєте витрачати? На таблетки.
Скажіть, на що будете витрачати? Я, наприклад, на ліки, бо дуже багато ліків іде.
Уже з 24 січня 2022 року така можливість з'явилась. Розрахуватися "ковідною" тисячею за ліки можна, щоправда тільки, якщо вам вже виповнилося 60.
З 24 січня, громадяни України, яким виповнилося 60 років, можуть витратити свої кошти, які вони отримали по програмі "Єпідтримка", можуть витратити тисячу гривень не лише на придбання книг та інших послуг та товарів, але і витратити в аптеках на придбання ліків. При чому, можна отримати ліки, як з рецептом, так і без рецепта, - Іванна Смачило заступниця голови Рівненської ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації
В рівненських аптеках підтверджують, пенсіонери уже почали розраховуватись "тисячею Зеленського".
Так, вчора був перший день і вже були перші покупці, які дійсно цікавились, чи можна їм отримати лікарські засоби по цій програмі і вже були перші люди, - Олена Потапська завідувачка аптеки "Здорова родина"
Олена Потапська наголошує, в аптеках за кошти програми можна купити виключно лікарські засоби, а не прилади чи медтехніку.
Взагалі то, немає переліку, але обов'язковою умовою є те, щоб це були лікарські засоби. Не біодобавки, не медичні товари, не тонометри, не термометри, тільки лікарські засоби. Взагалі, в основному, купують засоби, які знижують артеріальний тиск, кардіологічні препарати, які застосовуються при хронічних захворюваннях. Ті, що пацієнту потрібно вживати кожного дня, - Олена Потапська завідувачка аптеки "Здорова родина"
Витратити "Ковідну" тисячу в аптеці вирішила і рівнянка Євгенія.
Добрий день. Я хочу отримати за "тисячу ковідну" цю, медикаменти. Так можна.
Євгенія Зінов'ївна заздалегідь написала список потрібних медикаментів та розрахувала усе так, щоб вийшло не більше 1000 гривень.
996,44
Новина про те, що "ковідну тисячу" можна витратити на ліки, неабияк потішила Євгенію. Жінка пояснює, пенсіонерам не цікаві кінотеатри та спортзали, а от ліки - річ вкрай важлива.
Взагалі, коли я отримала цю "ковідну" тисячу, я не знала, на що її витратити. Я чекала, коли її вже можна буде отримати, за цю тисячу ліки. І прийшла в аптеку і написала собі списочок, які я ліки хочу придбати, і на цю тисячу придбала ліки, - Євгенія Жуковська рівнянка
І хоч медикаменти придбали, однак розібратись у самій програмі було вкрай важко, розповідає Євгенія.
Ну, я не могла розібратись у цьому. Я одразу звернулась до своєї онучки, щоб вона допомогла мені. Вона мені допомогла. Ну, я рахую, що треба було цю тисячу видавати на руки, бо пенсіонери не вміють користуватись смартфонами. І не всі використають в своїх... ну, на ліки, - Євгенія Жуковська рівнянка
Та, схоже, втрачати нагоду отримати нових клієнтів, нехай і тимчасових, не захотіли банки. Тож врешті, перевести ковідну тисячу на картку фізичну, а не віртуальну таки стало реально.
Всі банки-учасники відкривають віртуальні картки, але фізичні — лише декілька. Щоб уточнити можливість отримання пластикової картки, зверніться до банку-учасника програми.
А вчора, Президент України у зверненні зазначив: у лютому програму "єПідтримка" розширять. Тож вакциновані підлітки 14-18 років зможуть використати гроші на освіту. А пенсіонери, окрім ліків, ще й оплатити "ковідною" тисячею комунальні послуги. Та от тим, кому немає 60, купувати ліки і платити за комуналку цими грошима, чомусь так не дозволили.