Radio
Online
Повiдомити новину

На енергоблоці №1 РАЕС впроваджується система промислового телебачення

Рівненська АЕС була першою АЕС в Україні, яка у 1989 році впровадила систему промислового телебачення на енергоблоці №3 та у подальшому, у 2004 році, на енергоблоці № 4, що тривалий час дозволяло забезпечувати надійну роботу в умовах іонізуючого випромінювання та передачу користувачу якісних відеозображень.

Відеокамера системи промислового телебачення

На сьогоднішній день в рамках КзПБ на енергоблоці №3 РАЕС впроваджена сучасна СПТ виробництва Ahlberg Cameras AB (Швеція), а на енергоблоці №4 встановлена система промислового телебачення виробництва ПАТ «НВП «Радій» (м. Кропивницький). Насьогоднішній день на майданчику РАЕС в ході планово-попереджувального ремонту на енергоблоці №1 триває впровадження СПТ для спостереження за агрегатами реакторної установки і турбінного відділення, у тому числі, що знаходяться в приміщеннях, до яких обмежений доступ персоналу при експлуатації блоку.

Інформація від СПТ доступна на БЩК енергоблоку

Шеф-монтаж, пуско-налагоджувальні роботи та випробування системи виконується за участю представників компанії-виробника Ahlberg Cameras AB (Швеція). Також проводиться навчання працівників бригади радіозв’язку та промислового телебачення СДТУ, які після його закінчення здійснять підготовку та навчання персоналу РАЕС – начальників зміни блоку, начальників зміни турбінного та реакторного цехів, заступника головного інженера з експлуатації блоків №1, 2, начальників РЦ-1, ТЦ-1 та персоналу перезавантажувальних машин блоків № 1 та № 2.

На фото праворуч Олександр Шемшура з представниками компанії-виробника СПТ

Як відзначив інженер служби диспетчерського та технологічного управління (СДТУ) РАЕС Олександр Шемшура, впровадження СПТ на енергоблоці № 1 дозволить підвищити ефективність та надійність експлуатації обладнання електростанції шляхом своєчасного виявлення несправностей та порушень режиму експлуатації основного обладнання, визначення можливості доступу оперативного персоналу в контрольовані приміщення, аналізу зареєстрованих зображень пошкоджень і планування заходів щодо їх ліквідації, прискорення виконання аварійно-відновлювальних і планових ремонтних робіт, зменшення дозового навантаження персоналу та своєчасного виявлення помилок оперативного персоналу.

«Дана система промтелебачення – це багатокамерна телевізійна система, що складається з обладнання передавальної та приймальної сторін. До обладнання передавальної сторони належать телевізійні камери різної радіаційної та температурної стійкості, оснащені об’єктивами-трансфокаторами, двокоординатні пристрої наведення, акустичні датчики спрямованої дії, датчики дистанційного контролю температури, освітлювачі для контрольованої ділянки або об’єкта спостереження. Передавання даних здійснюватиметься через локальну мережу для забезпечення приймання відеозображень від СПТ енергоблоку №1 на робочі місця операторів СПТ енергоблоку №1. До кінця лютого планується введення системи у дослідну експлуатацію, яка триватиме впродовж року», - підкреслив О. Шемшура.

Довідково: Ahlberg Cameras – шведська компанія, яка розробляє і виготовляє високотехнологічні системи промислового телебачення та інспекційне обладнання для атомної промисловості, а також радіаційно-стійкі відеокамери високої якості та освітлювальні системи.

Рівненська атомна електростанція

Читайте також: