Radio
Online
Повiдомити новину

На Рівненщині вирощуватимуть «північний ананас»

Фото ілюстративне

Фермерське господарство з Рівненщини, де якому вирощують червону порічку, смородину та малину, планує висадити ще й плантацію обліпихи площею 22 гектари. Планують також висадити 1 гектар шипшини та досадити цієї осені ще 5 гектарів малини. 

Про це в коментарю проєкту «Ягідник» розповів директор підприємства Петро Нікітчук.

Зелені плоди обліпихи за смаком нагадують ананас, тому в народі чагарник називають «північним ананасом». У зрілих плодів — приємний кисло-солодкий смак. Але цінується ця рослина не тільки смаковими якостями, але і лікарськими властивостями.

"Ми вже розробили проєкт майбутньої плантації обліпихи, але з сортами, які будемо вирощувати, ще не визначалися. Знаємо тільки, що це буде декілька сортів, не один. Можливо, це будуть нові європейські сорти, адже хочемо отримувати великі та гарні ягоди", – зазначив директор компанії «Смачна ягідка».

За словами Петра Нікітчука, наразі ринок збуту обліпихи є, хоча ціна на неї тримається не дуже висока. В основному обліпиху з гілочкою купують з метою подальшого заморожування.

"Але загалом ми хочемо вирощувати різні ягоди. Можливо, висадимо ще 1 гектар шипшини. Я вважаю, це не надто перспективна культура, але й 1 гектар – це не так і багато, тому, думаю, що ми без проблем реалізуємо цей урожай", – розповів директор фермерського господарства.

Мало хто знає про те, що обліпиха - цінне джерело так званого гормону щастя, якого так не вистачає восени.  

Читайте також: