Валентин Анохін - вчитель фізкультури з села Вільгір, що на Гощанщині. Але так було до повномасштабного вторгнення. З приходом на нашу землю росіян він став ще й військовим.
Історією захисника поділилися на фейсбук-сторінці Першого медичного об'єднання Львова.
Валентина Анохіна мобілізували до лав ЗСУ навесні 2022 року. Оскільки в мирному життя Валентин був вчителем фізичної культури, то й позивний собі обрав відповідний – Фізрук.
Воював чоловік на Харківському напрямку. Під час бойових дій на Куп‘янсько-Лиманському напрямку фронту в липні цього року боєць зазнав важких множинних поранень. Сталося це під час штурмових дій ворога - танковий снаряд розірвався за три метри від Фізрука.
Уламок боєприпасу вирвав м’які тканини сідниці, влучив у руку, потрощив ліву кисть. Побратими наклали турнікет і він на власних ногах подолав ще близько кілометра до місця евакуації. Йшов, скільки було сил. Решту шляху до евакуаційної машини його несли на ношах.
Далі була низка стабілізаційних пунктів, первинна хірургічна обробка ран.
Спочатку Валентин перебував у лікарні в Харкові, де медики реампутували йому ліву руку та сформували куксу. На тканинний дефект сідниці встановили вакуумний апарат, аби рана не гноїлась. Для подальшого лікування та реабілітації захисника відправили до Центру НЕЗЛАМНІ UNBROKEN міста Львова.
Нині 32-річний Валентин Анохін проходить в Центрі реабілітацію та очікує на протез.
Після відновлення він хоче повернутися в рідну школу.
«Я бачу діток, які були маленькими та нічого не вміли. Класно навчати їх та разом радіти результату» - каже педагог.
Та, аби знову повноцінно навчати дітей грі в баскетбол, Валентину потрібен не простий протез, а біонічний. Тож ще одна мрія вчителя фізичної культури - закинути м'яч у кошик лівою біонічною рукою.
Читайте також: Захисники просили випустити з-під варти під заставу: відбулося апеляційне слухання у справі головного військкома Рівненщини