Учора, 16 листопада, у Рівненській обласній бібліотеці відбулася презентація книги «Сарни на мапі Волині», у якій вміщені нові історичні факти про місто.
Про це повідомили в Сарненській міській раді.
Це видання є унікальним, оскільки директорка Сарненського історико-етнографічного музею Вікторія Дашко та старший науковий співробітник Василь Кушнір написали в ньому про результати свого дослідження.
На основі архівних документів та попередніх історичних фактів вони переглянули питання щодо першої писемної згадки про місто Сарни.
"Раніше вважалося, що перша згадка про місто датується 1648 роком, однак музейникам вдалося відшукати у Литовській метриці та озвучити гіпотезу щодо першої писемної згадки про маєток Сарни. Документ датований 9 листопада 1449 роком!" - ідеться в дописі бібліотеки, де відбувалася презентація книги.
Дослідження є резонансним не тільки для жителів Сарн та Сарненщини, це справженє всеукраїнське історичне відкриття.
Читайте також: Мер Дніпра показав уламок ракети, який застряг у пальто співробітниці мерії (ФОТО)