Radio
Online
Повiдомити новину

Фейс-контроль у Здолбунівських маршрутках: чому везуть не всіх? (ВІДЕО)

Лише свої пасажири. Водії здолбунівських маршруток тепер відбирають пасажирів, яких підвозити. Надають перевагу тим, хто їде до кінцевої зупинки. Рівняни обурені такими нововведеннями і вимагають справедливості. Чи мають право водії обирати пасажирів та чому це роблять, дізнавалась Ірина Жуковська.

 

Маршрутні перевезення у місті - вічна проблема рівнян. То на ходу колеса відвалюються, то водії напідпитку. Тепер ще й з'явився відбір пасажирів. До нас у редакцію звернулась рівнянка і розповіла про те, за яким принципом водії маршруту Рівне - Здолбунів здійснюють перевезення.

"Знаєте, уже декілька разів при русі по вулиці Чорновола, коли потрібно сісти у центрі, або навпроти міського парку, крім 61 маршруту до щасливого , де я проживаю, їздять ще Квасилів, Здолбунів. До Здолбунова часто відмовляються брати мене , як пасажира, в свою маршрутку. І вже неодноразово просили мене покинути автобус. Останній раз водій сказав, що далі не поїде, поки я не покину автобус, що мене дуже обурило, тому що ми уже зайшли в автобус і могли спокійно проїхати цих три зупиночки", -  рівнянка  Світлана Безсалова

Така ситуація, каже Світлана, траплялась неодноразово. Водії відмовляють у перевезенні навіть пасажирам з немовлятами.

"Декілька тижнів тому теж з таким зіштовхнулась. Теж був вечірній час і мама з двома дітками, одна при чому була, з немовлям на руках, і водій просто не взяв в лютий мороз, попросив також цю пані вийти. Ми вже тоді зайшли на сходинки, щоб розрахуватись. Він відмовився везти по місту", - рівнянка  Світлана Безсалова

Однак водії маршруту Рівне - Здолбунів переконують, беруть усіх без вийнятку, щоправда, бувають випадки, коли надають перевагу "своїм" пасажирам.

Беремо всіх. І так немає. он час пік, а сидячих я навіть не набрав, пасажирів. Так що, ситуація змінилася, що пасажиропотік дуже впав, можна сказати, що у два рази. Беремо всіх без виключень, тому, що не можемо навіть набрати сидячих.

Беремо... всіх беремо. Але якщо багато є своїх, то кажемо, щоб ішли на свої маршрутки, міські. Буває таке, але дуже рідко. Зараз взагалі немає людей напливами. Ну, якщо в мене вже більше, як дозволено то ясно, що я вже не беру. Але в основному я беру всіх. А потім... Свої - не свої, всі лишаються.

 Ні-ні. Беремо і тих і тих. Тому, що зараз напливу немає. а коли є наплив? Зараз же немає цього напливу. А коли він є? Ну, як? Як Здолбунів запакований йде, то беремо, деколи не беремо. Ну от на Щасливе не беремо. Зараз беремо всіх під ряд.
 

Така позиція водіїв маршруток цілком логічна, пояснює начальник управління транспорту і зв'язку Іван Фурлет.

"Є така практика, те, що водії зупиняються на міських зупинках, підбирають пасажирів, але ми повинні розуміти, що вони не мають там зупинятися і плюс, додаткові карантинні обмеження, встановлюють обмеження до кількості людей, які можуть знаходитись в салоні. А це означає, що для таких перевізників, і логічно що ті люди, які мешкають за межами міста, вони хочуть доїхати до себе додому, де це значно більша відстань. і тому перевізники надають перевагу людям, які живуть, якомога далі. І вони оплачують проїзд дорожче, а це економічно, в тому числі перевізникам вигідніше", - начальник управління транспорту і зв'язку Іван Фурлет.

У випадку, коли в маршрутці є вільні сидячі місця, а водій все одно не хоче брати пасажирів, Іван Фурлет радить фіксувати номерні знаки транспорту та звертатись зі скаргою в управління інфраструктури у відділ транспорту.

 

Читайте також: