Radio
Online
Повiдомити новину

Експрес-тести будуть розподілені між 27 лікувальними закладами Рівненщини

Сьогодні Рівненщина отримала медичні засоби та тести двох видів, які прибули в Україну. Зокрема, понад 1800 ПЛР тестів, 5000 експрес-тестів і захисні засоби.

Про це повідомляє пресслужба Рівненської ОДА.
«Сьогодні у Рівненській ОДА відбувся попередній розподіл вантажу в медичні заклади. До слова, під час перерахунку ПЛР-тестів їх виявилося більше на 78. Усі 1878 таких тестів ми передаємо у Рівненський обласний лабораторний центр, фахівці якого здійснюватимуть діагностику за полімеразною ланцюговою реакцією", - розповів голова ОДА Віталій Коваль.
5000 експрес-тестів будуть розподілені між 27 лікувально-профілактичними закладами області. Найбільша кількість передбачена для потреб Рівненської ЦМЛ (1000 шт) та Сарненської ЦРЛ (500 шт), які є госпітальними базами лікування COVID-19. Під час брифінгу в ОДА заступник начальника ОУОЗ Олег Вівсянник зазначив, що медики використовуватимуть тести згідно з Наказом МОЗ № 663 від 13.03.2020. Тобто ні первинна ланка меддопомоги, ні екстренка не застосовуватимуть швидкі тести. А лише вторинна ланка медицини. Там, де хворий госпіталізований. Дослідження ПЛР, за словами Олега Вівсянника, проводитимуть Рівненський обласний лабораторний центр, Рівненський центр громадського здоров'я та Рівненський обласний клінічний лікувально-діагностичний центр ім.В.Поліщука. Нагадаємо, ПЛР-тест є одним з найточніших методів діагностики, адже дає змогу визначити наявність інфекції навіть при мінімальному вмісті її штамів у біологічному матеріалі.

Читайте також: