Radio
Online
Повiдомити новину

Де у Рівному роздають продуктові сертифікати? (ВІДЕО)

Війна триває, і забувати про це не можна. Наші захисники поступово звільняють окуповані території, втім багато людей все ще не можуть повернутися додому. Вони як і раніше потребують допомоги. Адже побудувати життя з нуля у новому місті вдалося далеко не всім. Сьогодні в рамках благодійної акції такі люди отримали подарункові сертифікати.

Їм все ще потрібна допомога та підтримка. Мова про жителів Донеччини, Луганщини, Херсонщини та інших областей, які вимушено переїхали до Рівного. Ці люди тікали від руського міра з мінімумом речей, думали лише про те як зберегти життя своє та рідних. Багатьом із них ще й досі не вдалося остаточно облаштуватися на новому місці, тому їм все ще потрібна допомога. Відтак сьогодні у Свято-Покровському Катедральному Соборі зібралася понад сотня внутрішньопереміщених осіб, аби отримати продуктові сертифікати. Кажуть для них це надзвичайно цінно.

Така допомога нам потрібна, і дуже дякую, за те, що таку надали. Адже ми внутрішньопереміщені особи, і так, ну досить важко виживати, коли там з пакетом речей виїхав і так далі. І до речі зі мною мама, їй 76 років , вона на милицях пересувається, ну отак. І тому дуже дякуємо за цю допомогу, ми придбаємо продукти, - вимушена переселенка зі Слов'янська Олена Матушенко.

За словами координаторів, раніше таким людям видавали сформовані продуктові набори. Але цього разу, люди самостійно зможуть обрати ті продукти, які їм потрібні, в одному із супермаркетів міста.

Це вже такий черговий етап, тому, що як я говорив, ми же роздавали продуктові набори на Рівненщині, на Дубенщині- Демидівка і Млинів. 250 родин отримали продуктові набори за допомогою наших німецьких партнерів. Сьогодні ВПО отримають 150 сертифікатів, - керівник відділу соціального служіння Рівненської єпархії ПЦУ протоієрей Василь Лозинський.

Загальна сума допомоги вже склала понад мільйон гривень, однак і це ще не межа. У співпраці з закордонними партнерами, організатори планують проводити цю акцію і надалі.

Донедавна люди звикли думати, що в церкву треба іти і нести гроші там чи допомагати, а сьогодні церква відкриває свої двері і може як то кажуть робити добро у відповідь. Я не пам'ятаю точну цифру, але уже мабуть більше як на півтора мільйона гривень ми роздали, - Архієпископ Рівненський та Острозький  Владика Іларіон.

Для того, аби допомога потрапила до тих хто найбільше цього потребує. Спеціалісти Рівненської міської ради попередньо проаналізували списки переміщених осіб. Таким чином, у переліку перших хто отримав допомогу літні люди, багатодітні родини, та особи з особливими потребами.

Ми саме відбрали ті сім'ї, які безпосередньо потребують негайно тої допомоги. Це наші працівники місьокї ради відібрали. Це орієнтовно 120 людей, тому що ми намагаєємося щоразу із соцзахистом працювати. І так само ця акція дає нам можливість допомогти. Люди будуть чітко розуміти, що вони не одні, ми разом і ми будемо так само далі допомагати, - секретар Рівнеради Віктор Шакирзян.

Секретар Рівнеради Віктор Шакирзян додає, внутрішньо-переміщених осіб у Рівному значно більше ніж 120, і майже усім їм потрібна допомога. Відтак надають її не лише в рамках цієї акції.

Наша громадська організація, ми чітко працюємо саме з внутрішньо-переміщеними особами, вона знаходиться по вулиці Соборній 13. Ми намагаємося сказати, що можна буде звернуться туди, подати документи, показати приписку, якщо наприклад є неповнолітні діти- на дітей взяти харчування , памперси і ліки так само безпосередньо, - секретар Рівнеради Віктор Шакирзян.

В час коли волонтерський рух потрохи стихає, такі дії вкрай важливі. Адже люди, які не з власної волі покинули домівки та опинилися в абсолютно чужому місті, як і раніше потребують допомоги.

Читайте також: