Radio
Online
Повiдомити новину

Чи забезпечені медпрацівники Рівненщини засобами захисту від коронавірусу

Голова Рівненської ОДА Віталій Коваль провів онлайн нараду, щодо забезпечення медзакладів Рівненщини засобами захисту. Звітували голови РДА та головні лікарі. "Наше основне питання - це забезпечення засобами захисту медпрацівників в кожній медичній установі району. Наголошую, що селектор транслюється на сторінці Рівненської ОДА, тому всі охочі можуть подивитися трансляцію і наш посил в тому, що ми відкриті, говоримо сьогодні про реальний стан речей, нам не потрібно прикрашена інформація, потрібні сухі цифри, які реально відображають стан речей у кожному рівненському закладі", - зазначив голова ОДА Віталій Коваль.

Сарненська центральна лікарня

"При тих коштах з району, гуманітарною допомогою та з тією кількістю хворих, що ми наразі маємо, забезпечені засобами захисту на тиждень" Окрім того, повідомили, що наразі "34 підтверджені пацієнти, з них 5 померли, 5 жителів Тинного виписали, 3 пацієнти у реанімаційному відділенні, вони всі киснезалежні, без апаратного включання ШВЛ, 11 пацієнтів на самоізоляції, з них 9 медичних працівників, з цих 9, окрім 1, всі на на самоізоляції, стан здоров'я задовільний, хвороба проходить без жодного симптому". Також повідомили, що у мають наявності 229 швидких тестів

Центральна міська лікарня 

"У нас у інфекційному відділенні, станом на 8 ранку, знаходиться 31 пацієнт, 19 з пітвердженим COVID-19, 15 міських жителів, 6 медичних працівників з них у 5 підверджений COVID-19, а 1 обстежується, з них один це сімейний лікар поліклініки "Північний", 5 чоловік з обласної лікарні. По медичному забезпеченню - ми повністю забезпечені усім".  У лікарні є 17 апаратів ШВЛ різних класів, 2 з них висококласні, всі інші апарити середнього та низького класів. Ні один хворий не підключений до апарату ШВЛ, є 4 киснезалежі. Загалом поідомили, що на три тижні забезпечені засобами захисту. Щодо проблем, які є наразі, повідомили: "Є стандарти МОЗ України і світові стандарти, як лікувати хворих, ми не можемо закупиті ліки, які використовуються у світі,  бо вони не входять у націонаьний перелік ліків, це ліки якими лікуть СНІД малярію, вони дороговартісні, але світова практика показує, що завдяки цим лікам рятуються життя людей. Також в. о головного лікаря повідомив, що потрібно створити бригади  медпрацівників з інших лікарень, "щоб у разі, якшо наші лікарні захворіють, щоб ми мали ким їх замінити".

Костопільська РДА

У лікарні наявні 4 апарати ШВЛ, 2 низького класу та 2 середнього класу. Щодо проблем: потребують ізоляційні халати. У лікарні знаходяться 2 хворі жінки з Березнівського району, стан однієї середньої тяжкості, другої кращий. кажуть, що формують одне відділення для хворих на коронавірус, через те, що молодший персонал починає розраховуватися, звільнилося 13 людей з початку карантинку, в основному це санітарки і пару медсестер.

Рокитнівська РДА

У Рокитнівській центральній районій лікарні відсутні випадки коронавірусу, вчора була підозра, яка сьогодні не підтвердилася. У наявності 9 апаратів ШВЛ, 4 середнього класу, 4 низького класу з них 1 несправний, вирішується питання про його ремонт. Повідомили, що на тиждень засобами індивідувального засобів забезпечені. Люди не звільняються, ситуація контрольована.

Дубенська РДА

"Лікарня підготовлена до боротьби з коронавірусом створено резерв 100 ліжок, 4 віддліленя, 2 корпуси  для хворих на коронавірусну інфекцію. У лікарні 1 хвора на коронавірус, є 5 підозр, швидкі тести показали негативні результати, сьогодні ще зроблять ПЛР-тести. Хвора на коронавірус поступала амбулаторно і не мала епіданамнезу, поступила через приймальне відділення і хоч медпрацівники використовували засоби захисту, але 15 лікарів, які контактували  з хворою взяли на облік. У лікарні 6 апаратів ШВЛ мали і отримали новий апарат високого класу, з наявних 6 - один апарат високого класу, 3 середнього і 1 апарат на відновленні. Отримали 200 швидких тестів і 15 вже використали". Повідомили, що забезпечені на тиждень. Проблемні місця - брак маскок, які шиють небайдужі люди та самостійно і закупляють.

Рівненська обласна клінічна лікарня

Засобами захисту забезпечені. Щодо персоналу, головний лікар повідомив "Перші дні, коли виникла така ситуація, був загальний хаос, в основному молодші медичні працівники говорили, що ми не будемо надавати допомогу, ми боємося, у мене сім'я. Максимально стараємося спілкуватися щодня у всіх відділеннях, заспокоюємо, пояснюємо. З усіх працюючих звільнилися 5 санітарок і 4 медичні сестри старшого віку". Мають 4 хворих медпрацівники, 2 санітарки та 2 молодші сестри. Окрім того, повідомили, що медпрацівник лікарні, який вчора помер - це старший анастезист, коронавірус у чоловіка не підтвердили. Віталій Коваль, щодо усіх озвучених проблем, дав розпоряження забезпечити лікарні тими засобами захисту, яких наразі не вистачає. Також зазначив, що подібні селекторні наради проводитимуть щотижня. "..Засоби захисту для того, щоб захищати, а не бути на складі, варто постійно повідомяти у штаб чого не вистачає, інформувати населення, щоб суспільство розуміло ситуацію, щоб ми не займалися замилюванням і не показували ситуацію кращою, ніж вона є, головам адміністрацій потрібно щоденно контактувати з головними лікарями, завдання бути готовим", - підсумував голова ОДА.

Читайте також: