Radio
Online
Повiдомити новину

Чи готова Рівненщина до другої хвилі коронавірусу? (ВІДЕО)

11 лікувально-профілактичних закладів Рівненщини планують залучити для лікування хворих на коронавірусну хворобу під час другої хвилі інфекції. Нагадаємо, наразі таких в області є шість, проте зі збільшенням кількості хворих, збільшать і кількість опорних лікарень.

Наше завдання – не допустити масового поступлення пацієнтів, запобігти поширення інфекції в епідперіод, стабілізувати та локалізувати поширення інфекції в наявних вогнищах, а також раціонально використати ліжковий фонд, - каже начальник Управління охорони здоров’я Рівненської ОДА, Олег Вівсяник.
В управлінні охорони здоров’я області повідомляють, що зараз Рівненщина забезпечена всіма необхідними ресурсами для надання медичної допомоги інфікованим. Із початку пандемії область використала 26 мільйонів гривень для боротьби з хворобою. Значну кількість коштів заощадили завдяки допомозі благодійників.
Ми отримали масу гуманітарної допомоги, і продовжуємо отримувати від органів центральної влади, а також благодійників, які дозволяють нам заощадити якісно та правильно і раціонально використовувати той наявний ресурс, який є. Якщо буде така потреба, то, звичайно, ми будемо звертатися до обласної ради для продовження і збільшення фінансування вищезазначеної програми, - розповідає Олег Вівсяник.
Водночас, в обласній державній адміністрації зазначають, нестачу ліжок для інфікованих в усіх лікарнях Рівненщини – контролюють.
Статистика по ліжках інтенсивної терапії – 38,4 %, по інфекційним ліжках – 79%, і перепрофільовані місця сьогодні зайняті майже на 39%. Це дає нам можливість регулювати потік хворих, - розповів перший заступник голови РОДА, Сергій Подолін. 
Зазначимо, що попри літні відпустки та спекотні ді, в управлінні охорони здоров’я області закликають не порушувати карантинних вимог, дотримуватися дистанції та уникати відвідувань місць із скупченням людей.

Читайте також: