ITV MEDIA GROUP | Новини Рівного та області ITV MEDIA GROUP | Новини Рівного та області
Рівне, вул. Миколи Боголюбова, 5
+380964960000 [email protected]

Відтворення епохи та цифровізація: в Острозькому замку облаштують виставкову залу початку ХХ століття

Фото ілюстративне

У замку князів Острозьких готують новий проєкт до 110-річчя заснування музею. Унікальна експозиція поєднає історичну реконструкцію, сучасні цифрові технології та принципи безбар'єрності, щоб продемонструвати трансформацію музейного простору впродовж століття.

Про це повідомили у Рівненській обласній раді.

Виставкову залу початку минулого століття відновлять, спираючись на найстарішу збережену світлину з музейної колекції.

Сучасним доповненням простору стане інтерактивний екран, за допомогою якого відвідувачі зможуть «погортати» оцифровану першу інвентарну книгу закладу. Крім того, гостям запропонують ознайомитися з десятьма розширеними історіями про заснування музею, етапи формування його фондів та візію розвитку в майбутньому.

Особливий акцент у межах проєкту зробили на безбар'єрності. Аби зробити експозицію доступною для всіх категорій відвідувачів, музейники підготували:

  • тактильні копії ключових артефактів;
  • повноцінний аудіогід;
  • тифлокоментарі для людей із порушеннями зору.

Для тих, хто не зможе завітати до Острозького замку особисто, створять спеціальний онлайн-архів. У ньому будуть доступні 3D-моделі, детально оцифровані експонати та найцікавіші музейні історії.

Проєкт «110 історій Острозького замку» реалізується Державним історико-культурним заповідником міста Острога спільно з ГО «Братство ім. князів Острозьких». Ініціатива отримала підтримку Українського культурного фонду в межах конкурсної програми «Культура. Регіони».

Читайте також: