Radio
Online
Повiдомити новину

Чому ремонт музичної школи у Рівному не можуть продовжити? (ВІДЕО)

Дочекалися. Вже півтора роки розмови про музичну школу імені Лисенка не вщухають. Спочатку підрядник самовільно знімає покрівлю, а згодом не виконує ніяких робіт та лишає школу без даху на призволяще. Після неодноразових нарад, таки вдалося добитися, аби покрівлю облаштували. Підрядник завершив цю частину робіт. Та все ж далі руху для покращення стану музичної школи не буде. 

У музичній школі імені Лисенка у Рівному таки облаштували дах. Цьому передували неодноразові обговорення, скандали та мітинги. Підрядник нарешті завершив роботи із покрівлею, але продовжувати ремонт далі, не буде. А все тому що капітальні видатки у період війни фактично заблоковані.

Як пояснюють у міській раді, затримки із облаштування покрівлі спричинені в першу чергу війною. Через погіршення логістики, підрядник не міг виконувати роботи, адже не було матеріалів.

Нагадаємо, підрядник, освоївши трохи більше 300 тисяч гривень з майже п'яти мільйонів виділених міським бюджетом, взимку цього року заморозив роботи. Під час снігопадів будівельники фактично самовільно зняли дах з 2 корпусу музичної школи та зупинилися.

«Склалася ця ситуація, в даному випадку, тому що генпідрядник, практично, самовільно відкрив покрівлю, не маючи необхідних матеріалів, для того, щоб оперативно закрити її. / УКБ виступає замовником, але безпосередньо відповідальний за ведення робіт і проведення робіт, за послідовність виконання робіт відповідає фірма, яка виграла тендер, або фірма яка виступає субпідрядником, або генпідрядником. Вони ж мають всі дозволи, всі ліцензії. В них є штат, є керівники, є інженери. Вони працюють напряму з проєктантами. Тобто УКБ не виступає для них виконробом» — начальник УКБ Рівного Володимир Ляшук/

Доки визначали, хто у цій ситуації крайній, до музичної школи навідався секретар Рівненської міської ради та пригрозив чиновникам особистою відповідальністю.

Халатність призвела до того, що стан школи ще погіршився. Тоді Віктор Шакирзян приступив до рішучих дій.

«Перш за все, за годину часу, вони мені мають принести повністю весь графік робіт. Те, що вони можуть зараз робити. Після того будемо повністю контролювати кожен крок будівництва. Я думаю, що це все буде вестись документально. Також із замовником, я буду контролювати особисто із заступником міського голови. Я ще раз кажу і депутатам ми донесемо, як само буде вестись будівництво в школі. Тому, що там так нахабно ставляться до об'єкта, повірте, що я запитав в кожного, чи вони хотіли б поставитись до школи, умовно, як до власного будинку. І було чітке розуміння, що не хотіли б, щоб так було», —  секретар Рівненської міської ради Віктор Шакирзян.

Визначивши конкретні терміни для виконання робіт, підрядник повинен був приступити до дій. Що й зробив, та далеко не в ті терміни, на які розраховували. Поки що прогнозувати, скільки музична школа перебуватиме у аварійному стані та коли продовжиться її реконструкція не беруться. Адже все залежить від того, коли розблокують капітальні видатки. Тим часом, через непридатні для навчання умови, учні і надалі будуть змушені відвідувати заняття на вулиці Відінській 39. 

Читайте також: