Radio
Online
Повiдомити новину

Чому муніципальна варта досі не штрафує горе-паркувальників у Рівному? (ВІДЕО)

"Паркуюсь тут, бо більше немає де" - вже звичне виправдання порушників, які ставлять свої автомобілі у заборонених місцях - на тротуарах, пішохідних переходах та на місцях відведених для інвалідів. На горе-водіїв рівняни скаржаться не перший рік, однак вирішити проблему паркування за багато років так і не вдалось. Аби покращити ситуацію, міська влада спеціально створила департамент муніципальної варти, та як виявилось, останні права штрафувати водіїв за неправильне паркування не мають.

Як то кажуть не пройти, не проїхати. Однак все ж проїхати та припаркуватись на тротуарі чи пішохідному переході і таким чином заблокувати прохід рівняни можуть доволі просто. Горепаркувальники - біда усього міста. Найбільш відчутною проблема є у центрі Рівного. Автомобілів тут з кілька сотень. Більшість, припарковані попри заборонні знаки та усі правила дорожнього руху. Пішоходи скаржаться, кажуть з дитячими візочками тут не проїдеш, бо небезпечно. Ба більше таке паркування неодноразово стає причиною ДТП.

Самі ж порушники запевняють, паркуються у заборонених місцях, бо більше ніде. Кажуть готові навіть платити за парковку аби лиш ту зробили.

Для того, аби вирішити проблему із горепаркувальниками, міська влада створила департамент муніципальної варти ще у квітні 2021 року. На його створення виділили тоді з міського бюджету близько 19 мільйонів гривень. Відтоді діяльність інспекторів у місті не була помітна. Водіїв не штрафували, однак обіцяли, що з весни 2022 року муніципали нарешті зможуть це робити. Однак і тут не склалось, адже на заваді стала війна. І ось нещодавно у департаменті пообіцяли, цієї осені точно порушників штрафуватимуть.

Та от на календарі уже кінець вересня, а інспекторів і досі не видно. Та як виявилось, поки в муніципальній варті вирішувались внутрішні проблеми, порушників штрафували патрульні поліцейські.

Тож коли нарешті муніципальна варта розпочне свою повноцінну роботу, нині не відомо, так само і те, чи потрібен взагалі департамент. Адже рівняни попри штрафи та попередження поліцейських, продовжують паркуватись у заборонених місцях.

Читайте також: