В Україні відбувся 21-й Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. Автором тексту та читцем цьогоріч став український письменник Юрій Андрухович. Традиційно, його пишуть 9 листопада - у День української писемності та мови. І вже другий рік поспіль до Всеукраїнського "флешмобу" приєднались і наші журналісти. Продовжить Олеся Мороз.
Двадцять перший радіодиктант національної єдності-2021 сьогодні писали близько шести тисяч українців із усіх куточків країни. Долучились до написання і журналісти телеканалу itv media group.
Востаннє я радіодиктант писала ще в школі, тоді мені подобалось це робити. Сьогодні вирішила, теж спробувати власні сили. Думаю, все вдасться, адже досить таки часто пишу навіьб ті самі сюжети, матеріали. Для мене, це досить цікавий досвід, - Ангеліна Бурак журналістка itv media group
Текст диктанту завжди унікальний, його розробляють спеціально, в середньому це 100-120 слів. Цього року у прямому етері диктант читав письменник та автор тексту Юрій Андрухович. Вікторія Петренко, радіодиктан пише уже не вперше, дівчина щороку перевіряє свої знання з української мови.
Писати диктанти я люблю ще зі школи, це був мій улюблений екзамен в школі. Тому, загальноукраїнський екзамени я здаю не вперше - пишу диктант. Мені це подобається, тому що це своєрідна перевірка знань. Кожного разу розумієш, що ще щось треба підчитати, перевірити, щось згадати. Ну якщо наприклад порівнювати з минуло річним диктантом, то цей диктант мені легший, - Вікторія Петренко редакторка та ведуча itv media group
А от для Рівненського державного гуманітарного університету такі диктанти стали уже традиційними. Але, через карантинні обмеження радіодиктант онлайн проводять вдруге. Доцентка кафедри української мови говорить, студенти змінюються, а традиція залишається. Загалом, РДГУ пише диктант уже восьме.
Сьогодні було понад сто учасників. Це були і викладачі факультету і студенти факультету яких ми бачили на екрані. Студенти досить активно цікавляться, лайкають і долучаються самостійно. Тобто, це завжди інтрига, ми не знаємо скільки студентів долучиться, тому що це не є якась спланована акція. Ми беремо участь спонтанно у них, - Юлія Ричагівська доцентка кафедри української мови імені професора К.Ф.Шульжука РДГУ
Долучались до написання радіодиктанту усі охочі. Серед них студенти, уже досвідчені педагоги та керівництво області та міста. Роботи прийматимуть онлайн та офлайн до 11 листопада до 10:30. Текст диктанту оприлюднять на сайті «Українського радіо» 11 листопада об 11:00. А, результати оголосять упродовж 1-2 місяців, залежно від кількості отриманих листів.