У Рівному урочисто відкрили кисневу станцію (ФОТО)

На території Рівненської центральної міської лікарні сьогодні, 5 березня, відкрили кисневу станцію.

Відомо, що встановлення кисневої станції допоможе зменшити витрати ЦМЛ Рівного. Раніше кисень транспортували зі Львова раз у добу. За словами головного лікаря Євгена Кучерука, це коштувало лікарні 1 мільйон гривень у місяць.

Це помилкове судження, що нині спостерігаємо спад захворюваності на коронавірус. Насправді, хвороба тільки набирає обертів. Цей кисень ми не тільки будемо надавати для ковідних пацієнтів, ми хочемо розвивати досить потужні напрямки в охороні здоров'я, зокрема трансплантологію, під'єднуватимемо до сучасних реанімацій, – зазначив головний лікар Рівненської ЦМЛ Євген Кучерук.

Як і обіцяли раніше, запустили кисневу станцію на початку березня. За добу вона генерує 2,500 кубів кисню, що дорівнює 450 балонам.

До слова, це найбільша киснева станція в Україні.

Наявність кисню у стаціонарних відділеннях, тим більше, у відділеннях реанімаційних, це – європейська норма. Всюди, до кожного ліжка, має бути під'єднаний кисень. Це допомагає якісно надавати медичну допомогу та суттєво покращує якість лікування пацієнтів, – наголосив заступник міського голови Рівного Юрій Поліщук.

Транспортували її з Києва. Придбали за кошти з ковідного фонду, а це – шість з половиною мільйонів гривень.

Раніше головний лікар Центральної міської лікарні Євген Кучерук повідомляв, що у випадку встановлення кисневої станції, у місті зникне проблема з поставкою кисню для хворих. За його словами, це дозволить й іншим закладам області забезпечувати пацієнтів киснем.

Нагадаємо, що 27 березня виповнюється рік, коли медичний заклад Рівного прийняв першого хворого на коронавірус:

Ми надаємо ковідним пацієнтам допомогу у стаціонарі безкоштовно. Усе оплачує НСЗУ. Усе безкоштовно, що входить до національного переліку лікарських засобів. Є важкі випадки, де треба інші препарати, тоді вже пацієнту пропонують інші, але це одиничні випадки в Україні, – наголосив Віктор Іськів, начальник управління охорони здоров’я виконавчого комітету Рівненської міської ради.

Під час урочистого відкриття міський голова Рівного Олександр Третяк наголосив, що Рівне – за крок до червоної зони, тож закликав рівнян не нехтувати правилами безпеки, дотримуватися епідемічних вимог:

Такі речі роблять за рік, а ми змогли встановити і запустити кисневу станцію за місяць. Забезпечення нашого міста киснем – це було завдання №1. Ми забезпечуватимемо всі заклади охорони здоров'я, що є у Рівному. Значна економія коштів для нас, однак розслаблятися ще рано, – зауважив Олександр Третяк, очільник Рівного.

Читайте також: