«Це їхня зона відповідальності» – Третяк про будівництво дитсадка на вулиці Коновальця

Грошей немає, але ви тримайтеся. Дитсадок на Коновальця знову у центрі скандалу. На цей раз заново розпочате будівництво на межі зупинки. Для завершення не вистачає 100 мільйонів. Більше половини суми готова покрити держава. А от місто, за словами міського голови, 40 мільйонів знайти не зможе. Чи не перетвориться нове будівництво дитсадка на довгобуд?
Дитсадок на вулиці Коновальця розсварив обласну та міську владу. Посадовці шукають крайніх у той час як ще раз розпочате будівництво може знову стати довгобудом. Причина як завжди банальна – немає грошей. Першочергова вартість дитсадка, який почали будувати у 2020 році 135 мільйонів. Замовник робіт Рівненська ОДА, виконавець дніпровська фірма СК «Стройінвест». На сьогодні для завершення будівництва не вистачає ста мільйонів. Від Державного фонду регіонального розвитку цьогоріч можуть отримати 60 мільйонів. Сім мільйонів ще у лютому виділила міська рада Рівного. Відтак залишається більше 33-х мільйонів. Вони й причина суперечки.
«Таких коштів наразі у міста немає. Основне питання зараз для нас – це наповнення бюджету на інші важливі інфраструктурні об’єкти. Садочок також важливий, але якщо обласне УКБ підв’язалося працювати над цим, то це зона їхньої відповідальності. Ми не знімаємо із себе відповідальності, але основний тягар мають нести вони, – коментує міський голова Рівного.
Олександр Третяк додає, голова ОДА Віталій Коваль на лютневій сесії просив у міста лише 7 мільйонів. Їх виділили. Разом із тим 8,5 мільйона направили з міського бюджету у минулому році. Все інше – справа області.
«Нас переконали, так цього вистачить, ми добудуємо. Окей, нема проблем – ми виділили кошти. І тут раптом приходить лист із вимогою 33, 5 млн ще, – каже Олександр Третяк
Така позиції дивує посадовців обласної адміністрації. Перший заступник голови ОДА, зазначає дитсадком міста область користуватися не буде. Відтак його будівництво – пріоритет міської влади, а 7 цьогорічних мільйонів – це лише обов’язковий мінімум.
«Березнева постанова Кабміну про використання коштів ДФРР потребує як мінімум 10% від співфінансування місцевої громади. Тому так звернувся голова адміністрації. Але знову ж таки наголошую, що соціально важливий об’єкт в першу чергу для міста. І місто повинно вишукати додаткові кошти, – говорить перший заступник голови РОДА Сергій Подолін
У цьому році 160 мільйонів із фонду регіонального розвитку держава направляє на Рівненщину. З них 60 мільйонів на дитсадок в обласному центрі, але за умови, якщо місто до 14 квітня виділить решту. В іншому випадку ці кошти розподіллять по всьому краю. Разом із тим в обласній раді не вірять, що Рівненській громаді не під силу співфінансування. Гроші обласного бюджету виділяти для міста готові лише в мінімальному розмірі.
«Якщо вже наша найбагатша територіальна громада Рівненської області не зможе знайти 2-3 мільйони гривень, там умовно, то вже ми допоможемо. Чисто через солідарність, якщо вони знайдуть 37 мільйонів, – розповідає голова бюджетної комісії Рівненської обласної ради
Марія Горуна, разом з іншими батьками та активістами кілька років вимагають добудувати дитячий садок. Так близько до мети як зараз – не були ще жодного разу.
«Це не є така велика і непідйомна сума для міста, щоб збудувати дитсадок. Чи можливо місто хоче будувати за свої кошти на наступний рік? Ми не знаємо, що трапиться наступного року. Місто готове виділити таку суму? А кожен рік буде здорожчання проекту, – бідкається представниця ініціативної групи батьків Марія Горуна
З минулого року вартість дитсадка збільшилася на понад 13 мільйонів і становить 148 мільйонів. З кожним роком ця сума буде рости. Аби вирішити ситуацію і добудувати садок батьки збирають посадовців за круглий стіл. Якщо компромісу знайти не вдасться ще раз розпочате будівництво може знову затягнутися на роки.