Radio
Online
Повiдомити новину

Закривали двері, тікали городами й спускали собак: як вакцинували дітей від поліомієліту у Великій Омеляні

Фото ілюстративне

Вперше за багато років на Рівненщині виявили поліомієліт. Півторарічна дитина опинилася у лікарні, а вірус знайшли у її братів та сестер. Ніхто з них не був щепленим. Тож у Великій Омеляні, де живе родина з хворими дітками, розпочали вакцинацію від поліо. Щоправда без проблем не обійшлося.

Головний санітарний лікар області Роман Сафонов розповів, що медики у кілька різних способів намагалися "достукатися" до батьків невакцинованих діток. Проте реакція шокувала:

"Що ми мали? - закриті перед носом ворота, втечу городами, відпускання на подвір’я собак, словом, даруйте що ображаю патріотичні почуття – цивілізацію в усій красі. Те що робота медиків населенням не цінується - давно не дивує, але не потрібно говорити про відсутність діалогу чи роз’яснювальної роботи, коли керівництво тергромади організовує зустріч в оптимальний для жителів села час, яка ігнорується. В лікувальний заклад не приходимо, на зустріч в сільраду - також, додому не пускаємо, бо зламати власну картину світу – ось що реально страшно. Навіть в інтернеті ліньки знайти інформацію про одну з самих безпечних вакцин, що використовуються від страшної хвороби, краще постити котиків в мережі ніж перейматись ризиками для власної дитини," - зазначив Роман Сафонов.

За його словами, за 10 днів з моменту оголошення НС щеплено інактивованою поліомієлітною вакциною трохи більше ніж половина дітей, при тому, що всі умови для значно більшого охоплення були створені.

"Натомість за ці дні чув досить фантастичні причини пробуксовування вакцинальної компанії, наприклад: медики своїми подвірними обходами відлякали батьків від вакцинації."

Як вже повідомляв ITV Media Group, у селі Велика Омеляна був зафіксований спалах поліомієліту. 6 жовтня був зареєстрований випадок інфікування поліомієлітом невакцинованої півторарічної дитини. У зв’язку із цим була запроваджена обов’язкова вакцинація дітей до 5 років та доручено протягом 14 днів реалізувати «нульовий» тур імунізації, який покликаний захистити дітей Великоомелянської громади.

Читайте також: