Radio
Online
Повiдомити новину

Які обмеження чекають рівнян з 23 вересня (ВІДЕО)

Вже з 23 вересня по всій Україні вводиться "жовта" карантинна зона. До яких обмежень потрібно готуватись та як будуть працювти заклади освіти - у матеріалі далі.

Обов'язкова вакцинація. Відзавтра працівники певних професій змушені робити щеплення від коронавірусу

"Пропонуємо започаткувати впровадження обов'язкових профілактичних щеплень проти ковід-19. Зокрема для працівників закладів освіти, працівників міністерств та інших людей з органів виконавчої влади та їх структурних підрозділів. Також місцевих державних адміністрацій. Такий підхід уже передбачено чинним законодавством," - каже міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко.

У зв'язку з переходом у "жовту" зону, на  рівнян, так як і всіх українців, чекають нові обмеження. Це відвідування масових заходів лише при наявності ковід-сертифікату, заповненість на половину громадського транспорту та закладів громадського харчування, а також посилення контролю за масковим режимом. 

"Функціонування різного роду заходів які заплановані, де має бути відвідування великої кількості людей. Якщо учасники заходу більш як на 80% вакциновані, захід відбувається і проходить з дотриманням маскового режиму, але в звичному режимі," - розповів заступник міського голови Рівного Юрій Поліщук.

Головним питанням досі залишається робота навчальних закладів. Станом на 22 вересня 80% персоналу вакцинувалися лише у 15-ти школах Рівного. Вони працюватимуть очно. А от 24 інші навчальні заклади підуть на дистанційну форму. Ще 9 шкіл мають 70% щеплених хоча б однією дозою вакцини. Якщо протягом найближчих днів відсоток вакцинації зросте до 80%, то з 27 вересня, такі школи зможуть повернутися до звичного режиму роботи.

"Ми сподіваємось, що заклади зроблять правильні висновки, і працівники в них і фактично підженуть роботу. Тобто конкретно по кожному закладу буде прийматись рішення," - каже начальник управління освіти виконавчого комітету Рівненської міської ради Богдан Турович.

Попри жовту зону очно працюватимуть дитячі садки, початкові класи та спецшколи. Їх закривати не будуть. 

Читайте також: