Radio
Online
Повiдомити новину

Уряд вводить нові правила перетину кордону через поширення штаму «Дельта»: що зміниться

Кабінет міністрів внесе зміни до правил перетину українського кордону для протидії нового штаму коронавірусу Дельта. 

Про це на засіданні Кабміну повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко. 

Зокрема невакциновані українці чи іноземці, які в'їжджатимуть з Росії чи Індії після 7 днів перебування там, підлягатимуть обов'язковій самоізоляції та обсервації. 

“Штам коронавірусу “Дельта” активно шириться західною Європою та країнами, які обирають наші громадяни для літніх подорожей. Ми пропонуємо нові правила перетину кордону, щоб знизити можливість поширення вірусу в Україні, якщо хтось інфікується за кордоном”, - коментує міністр. 

Ці рішення набудуть чинності через 7 днів з моменту публікації постанови. Громадяни, які виїхали за кордон до цього часу, зможуть повернутися в Україну безперешкодно. 

Іноземці, які в'їжджають на територію України, повинні мати страховий поліс на випадок захворювання на COVID-19 та негативний тест на коронавірус, у разі відсутності документа про повний курс вакцинації, іноземець має встановити застосунок "Вдома", 

За словами Віктора Ляшка, у разі позитивного тесту після перетину кордону людина йде або на ізоляцію, або на лікування - за потребою, а епідеміологи розпочинають розслідування та тестування всіх контактних осіб. 

Особливому контролю підлягатимуть іноземці, які прибувають з Росії та Індії. Якщо вони провели останні 7 днів у цих країнах до перетину українського кордону, то обов'язково повинні йти на 14-денну самоізоляцію без можливості її дострокового припинення. 

За словами Віктора Ляшка, завдяки новим правилам, можна буде робити більш якісні епідемічні розслідування у разі виявлення носіїв. Самоізоляція або обсервація невакцинованих від COVID-19 людей сприятиме контролю та зменшить шанс масштабних спалахів хвороби. 

Нагадаємо, сьогодні медики озвучили, чи зареєстрували штам "Дельта" на Рівненщині.

Читайте також: