Radio
Online
Повiдомити новину

Стали відомі остаточні результати виборів

Центральна виборча комісія на засіданні у вівторок, 30 квітня, оголосила остаточні результати виборів президента України, які відбулися 21 квітня. Згідно з останніми підрахунками протоколів щодо голосування у другому турі, Володимир Зеленський переміг, набравши 73,22 відсотка голосів виборів. Петра Порошенка підтримали 24,45 відсотка виборців. За словами голови ЦВК Тетяни Сліпачук, за Зеленського віддали голоси загалом 13,541 мільйона громадян, а за Порошенка - 4,522 мільйона українців.

ЦВК оголосила результати голосування ще 23 квітня, однак до 30 квітня ще очікувала відповіді від судів щодо можливого оскарження результатів виборів президента України.

Згідно з українським законодавством, ЦВК зобов'язана оголосити результати виборів не пізніше за 1 травня. Після цього не пізніше, ніж через 30 днів повинна відбутися інавгурація новообраного президента.

25 квітня Володимир Зеленський заявив, що ЦВК навмисно затягує офіційне оголошення підсумків голосування у другому турі президентських виборів. За його словами, це робиться навмисно, аби його інавгурація відбулася після 27 травня, що зробить розпуск Верховної Ради за його ініціативою неможливим. Однак у ЦВК відкинули ці звинувачення.

За інформацією сайту: Українська служба DW

Читайте також: