Radio
Online
Повiдомити новину

Спостерігачку "Опори" не допустили на засідання, через порушення законодавства

Спостерігачка Громадянської мережі ОПОРА прибула до дільницю №560870 о 7:40-7:45 год. Приміщення дільниці було зачинене і спершу комісія не хотіла допускати її до ранкового засідання. Голова ДВК Любов Грицаюк дозволила бути присутньою на засіданні, додавши, що хоча це і порушення.

«Пойміть, на другий раз, що ви маєте право прийти без 15, до 15 минут восьмої і після восьмої. Ви маєте право сидіти. У 8 годин, наприклад, ви захочети прийти вечора. У нас дільниця робить до 8. Ви прийдете в 8:01 (вечора) ми вас не впустимо. Тому що вже закрито, хотя ви маєте право. Навіть сам кандидат у Президенти – ми його не впустимо», – сказала голова ДВК Любов Грицаюк.

Крім цього, член ОВК 154 виборчого округу Олексій Кулініч звернувся до спостерігачки ОПОРИ:

«Як ви фактично ОПОРА, громадська організація, яка повинна дивитися за виборчим процесом, за дисципліною. А її самі і порушуєте. Ви повинні присікати фальсифікації, підкуп голосів, корупцію різну. А ви на це фактично не звертаєте уваги».

Спостерігачка ОПОРИ пояснила, що прийшла на дільницю для проведення спостереження, на що член ОВК154 виборчого округу Олексій Кулініч відповів:

«То приходьте, будь ласка. Дільниця відкривається у 8:00. А з 7:15 до 8:00 закрите засідання комісії. Фактично встановлення урнів, опечатання, опломбірування. Оце все робиться. Це як ви хотіли бути, дивитися на цей процес, вам треба було вчасно прийти, а не «гріти» в вікна…  Де написано, що можна серед засідання комісії закритого чуть лі не вікна вибивати».

Спостерігачка ОПОРИ зазначила, що її мають впустити в будь-який час.

«Треба було прийти на 7:15… І давайте не будем. Я попрошу вас трохи свої амбіції втихомирити і вести себе в рамках. Я вам пока ніяких цих пріпятствій чинити не буду. Якщо ви не хочете, то я можу тоже», – сказав Олексій Кулініч.

Відповідно до п. 1 ч.1 ст. 69 Закону України «Про вибори Президента України» офіційний спостерігач від партії, кандидата на пост Президента України, громадської організації має право бути присутнім з дотриманням вимог цього Закону на засіданнях дільничних та окружної виборчих комісій відповідного територіального виборчого округу з урахуванням положень, встановлених частиною дев’ятою статті 28 цього Закону, в тому числі під час підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці, встановлення підсумків голосування у територіальному виборчому окрузі.

Згідно з ч. 4 ст. 75 Закону дільнична виборча комісія не раніш як за сорок п’ять хвилин до початку голосування проводить засідання, на якому відкривається сейф (металева шафа) з виборчими бюлетенями. Голова дільничної виборчої комісії на підставі витягу із протоколу окружної виборчої комісії про передачу виборчих бюлетенів дільничній виборчій комісії або акта, зазначеного у частині десятій статті 73 цього Закону, оголошує кількість виборчих бюлетенів, отриманих дільничною виборчою комісією. Ці відомості секретар комісії заносить до протоколу дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці.

За матеріалами сайту громадянської мережі "Опора".

Читайте також: