Radio
Online
Повiдомити новину

Рівненські сценаристи серіалу «Полкан»: «Гумор дав більше, ніж диплом про вищу освіту»

Рівняни написали сценарій серіалу «Полкан», який потрапив на престижний європейський Fresh TV Fiction у Каннах. Як хлопці потрапили у професію і дійшли аж до Канн, розповіли нашим журналістам. 

Рівнянинин Володимир Євчук навчався в Одеській академії зв’язку на інженера. Зізнається — так захотіла мама.

— Я забрав диплом, але це більше було порібно батькам, а не мені, — говорить Володимир. — Не хотів їх розчаровувати, що не можу отримати вищу освіту. А любов до гумору почалася ще зі школи. Грав в КВНі, потім це перейшло в стендапи. А далі уже почалась сценарна робота.

 

За словами Володимира Євчука, після закінчення університету почав шукати роботу. 

— Я рік працював на новому каналі і писав «Хто проти блондинок», потім «Хто зверху». Тобто різні шоу пробував, які мені трошки заходили, трошки не заходили. Щось подобалось, щось ні. Зрештою дійшов до сценарної роботи серіалів. Хоча і тут не завжди все подобається. Я не можу сказати, шо ви зустрінете мене через пару років, а я скажу, що і досі пишу серіали.

 «Полкан» — не перша успішна сценарна робота Володимира. До того були такі серіали, як «Київ вдень та вночі», «Юрчишини».

Інший сценарист «Полкана» Дмитро Залойц навчався в РДГУ на політолога, хоча і займався гумором. Хлопець говорить, що гумор йому дав набагато більше, ніж диплом про вищу освіту.

— Починав з маленького — виступав в гумористичних проектах. А далі з’явилися знайомства, які потягнули мене в сценарну професію. Спочатку писали сценарії на орендованій квартирі у Рівному на Степана Бандери. Це маленька квартирка в радянському стилі. Ми ходили туди на роботу з 10 ранку до 8 вечора. Коли з’їхали, то дізналися, що та квартира знову здається. І натхнення там багато! Тому кому потрібно, знімайте, — жартує Дмитро. — Зараз ми переїхали в Ірпінь, зняли там будинок, щоб бути ближче до Києва і частіше приїжджати на канал. Як правило у роботі у нас вільний графік. Але маємо план, згідно якого і плануєм роботу: це може бути з 8 ранку до 8 вечора, а іноді і до третьої ночі можем писати.

Шістнадцять серій «Полкана» писали близько семи місяців. Про те, що він потрапив у список у Каннах дізналися нещодавно.

— Написав про це канал у своєму «Інстаграмі». Нас ця новина дуже приємно здивувала, адже на Канському фестивалі було лише два українських проекти. Це «Школа» і «Кріпосна». А з гумористичних проектів це перший, який потрапив в шорт-лист канського фестивалю.

Чи показуватимуть «Полкана» у інших країнах світу, стане відомо уже за кілька тижнів, а українські глядачі зможуть побачити серіал навесні 2022 року. Детальніше про процес зйомок можна переглянути в ексклюзивному сюжеті телеканалу ITV.

Довідково: Fresh TV – це конференція, що проходить двічі на рік на Каннському телеринку MIP (восени проходить MIPCOM, навесні – MIPTV). Він вважається головним профільним заходом світу та щороку збирає тисячі професіоналів з усіх країн. Відбір проєкту в презентацію на Fresh TV вважається престижним – це показник якості продукту, він суттєво збільшує шанси на його міжнародні продажі.

Читайте також: