Radio
Online
Повiдомити новину

Післявоєнної відбудови потребує 43 об`єкти Рівненщини

Протягом 4 і 5 липня у швейцарському місті Лугано на Міжнародній конференції з питань відновлення України представили проект, який складається із трьох етапів відновлення.

Про це вже попередньо повідомляв ITV media group.

План відновлення України, за словами Дениса Шмигаля, буде складатись з трьох ключових етапів.

 1. Відновлення тут і зараз критичних для життя людей об’єктів.
 2. Fast recovery, тобто відновлення після завершення бойових дій шкіл, лікарень, будівництво тимчасового житла.
 3. Довгострокова трансформація.

Офіс Президента розробив Fast Recovery план оперативної відбудови соціальної інфраструктури України.

"На нас чекає багато роботи, але ми впевнені, що зможемо втілити всі найкращі світові практики та технологічні рішення для того аби швидко та сучасно відбудувати наші міста та містечка. А головне повернути людям житло, лікарні, дитячі садочки та школи, щоб кожен українець якнайшвидше повернувся додому і мав можливість отримувати соціальні послуги", -  повідомив заступник керівника Офісу Президента України Кирило Тимошенко.

Fast Recovery – проєкт відновлення критично важливої пошкодженої інфраструктури. Це те, що потрібно робити негайно – прямо зараз. Загальний бюджет Fast recovery становить - майже $17,4 млрд.

Станом на 20 червня 43 об'єкти Рівненщини потребують відновлення за планом Fast Recovery:

 • 7 багатоповерхових будинків зазнали пошкодження
   
 • 34 приватних будинків зазнали пошкодження
   
 • 2 критично необхідних школи (939 учнів) потребують відновлення

«Усі будівлі постраждали внаслідок ракетних обстрілів. Це 34 приватні будинки у Здовбиці та Малому Житині, 7 багатоповерхівок в Оржеві, а також дві школи – Оржеві та Великому Жолудську. Характер руйнувань різний. Переважно, це пошкоджені фасади, підірвані вибуховою хвилею дахи, вибиті вікна, шибки, двері та огорожі. Чи не найбільшого руйнування зазнала школа у Великому Жолудську (на фото) Володимирецького району», - повідомив начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль.

Вже зараз на деокупованих територіях необхідно відновити майже 40 000 об’єктів. Серед них необхідно відновити майже 400 шкіл, близько 300 садочків, 300 лікарень, а також об’єкти ЖКГ (водопостачання, газопостачання, теплопостачання та електропостачання). Усі інші об’єкти - це житлова інфраструктура. Переважно це багатоповерхівки та приватні будинки, щоб люди могли повернути своє житло.

"Паралельно з цим ми працюємо над довгостроковим проєктом відновлення та трансформації нашої держави. Ми вдячні партнерам, які долучаються до цього процесу, але головне, щоб наша країна була зручна для нас та наших дітей. Нині поверхова оцінка збитків нашої країни від російських ударів вже перевищує $700 млрд. Очевидно, що цифра зросте – оскільки війна продовжується. Звичайно, що відбудова такого рівня потребує нових стандартів та інституційних гарантій прозорості", - додав Кирило Тимошенко.

Основні принципи, на які спирається Україна,  – це безпека, технологічність, дотримання екологічних стандартів, запровадження «зелених» технологій, безбарʼєрність, прозорість, а також – максимальне залучення проєктів в економіку України. Все це передбачає створення нових робочих міст, виробництв та локалізації бізнес-проєктів партнерів в Україні.

За відбудову України візьмуться такі країни:

 • Ірландія – Рівне
 • Німеччина – Чернігів
 • Канада – Суми
 • США и Турція – Харків
 • Чехія, Фінляндія та Швеція – Луганськ
 • Бельгія – Миколаїв
 • Швеція та Нідерланди – Херсон
 • Швейцарія – Одеса
 • Норвегія – Кропивницький
 • Австрія – Запорожжя
 • Польща та Італія - Донецьк

 

 

Читайте також: