Radio
Online
Повiдомити новину

Петиція щодо скасування військового обліку жінок набрала необхідні голоси

Фото ілюстративне

Петиція проти обов'язково війського обліку для жінок визначених професій, яку зареєстрували на сайті Президента, зібрала неохідну кількість голосів за рекордно короткий термін. Тепер її має розглянути Володимир Зеленський.

Минулого тижня, 23 грудня, Міністерство оборони України затвердило перелік професій для українок, яких ставитимуть на військовий облік.

Того ж дня на сайті Президента з'явилася петиція "ЗНУЩАННЯ НАД ЖІНКАМИ! НЕ ПОВИННІ УСІ ЖІНКИ ЯКІ МАЮТЬ СПЕЦІАЛЬНІСТЬ ТА/АБО ПРОФЕСІЮ БУТИ ВІЙСЬКОВОЗОБОВ'ЯЗАНИМИ!!!"

Її авторка Яна Рашевченко пропонує "Відмінити наказ Міністерства оборони України від 11.10.2021 № 313!!! Користуватися лише переліком лише тих спеціальностей, що визначені ПКМУ № 711 від 14.10.1994."

Також у тексті йдеться про те, що: 

"Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань виконання військового обов’язку та ведення військового обліку» від 30.03.2021 № 1357-ІХ№ 1357-ІХ (далі — Закон № 1357) та ч.11 ст. 1 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.1992 № 2232-XII
"розширили"
Перелік спеціальностей та/або професій,споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями, після одержання яких жінки беруться на військовий облік військовозобов’язаних (Наказ Міністерства оборони України від 11.10.2021 № 313).
Начебто змінився лише Перелік, але згідно нього МАЙЖЕ УСІ жінки нашої держави повинні бути військовозобов'язаними.
Це неподобство!!!
Жодного суспільного обговорення.
Жодних підготовчих заходів.
Жодного перехідного періоду та роз'яснень щодо механізму реалізації.
"

Зауважимо, що для розгляду петиції Президентом, вона повинна зібрати не менше 25 тисяч підписів за три місяці. 

Звернення щодо скасування обов'язкового військового обліку необхідні голоси зібрало менше, аніж за 4 дня. А за шість днів розміщення кількість підписантів постійно росте.

Читайте також: