Radio
Online
Повiдомити новину

Визначили термін, за який військовозобов’язані жінки мають стати на військовий облік

Армія для жінок. Міністерство оборони України затвердило перелік професій для українок, яких ставитимуть на військовий облік. Серед них менеджерки, журналістки, бухгалтерки, музиканти та ще декілька десятків спеціальностей. Впродовж 2022 року жінки повинні будуть стати на облік, якщо їхня професія входить до цього переліку, і вони придатні до військової служби за станом здоров’я і віком. А ні - платитимуть штраф. Деталі у матеріалі Іванни Власюк

Менеджерки, психологині, програмістки та співробітниці ресторанів і готелів. Це лише декілька із сотні професій жінок, які потрапляють під приціл Збройних сил України. Адже в Україні набув чинності наказ Міністерства оборони, яким затверджено перелік професій для жінок, які мають бути на військовому обліку. Це стосується українок, які придатні для проходження військової служби за станом здоров'я та віком до 60-ти років. 

Крайньою потребою у призові на службу у ЗСУ називають воєнний стан та особливий період під час мобілізацій.   

Чи стали жінки на облік у військкомати, тепер має проконтролювати роботодавець. А от алгоритм оформлення документів у жінок, кажуть, не відрізнятиметься від того, що вже діє для чоловіків. 

У ЗСУ наголосили, що до кінця 2022 року військовозобов'язані жінки не нестимуть ніякої відповідальності за те, що не стали на облік. А також важливо те, що облік - це не призов. І без згоди на службу нікого не братимуть. 

ПОВНИЙ ПЕРЕЛІК ПРОФЕСІЙ

Читайте також: