Radio
Online
Повiдомити новину

На Здолбунівщині відбувся семінар для потенційних фермерів

Учасники зустрічі отримали детальну «дорожню карту» з інформацією про те,  як розпочати власну прибуткову справу. До заходу долучилися голова Здолбунівської райдержадміністрації Сергій Кондрачук,  голова правління   Рівненського обласного благодійного фонду «Любіть Україну»  Михайло Корилкевич, а також жителька Старої Мощаниці Наталія Никончук, яка разом з родиною наприкінці 2017 року створила на базі власного домогосподарства сімейну молочну ферму.

Нині Наталія Никончук поділилася особистим практичним досвідом з учасниками семінару.

Натомість Сергій Кондрачук проінформував присутніх про ті заходи, які втілюються з боку влади задля допомоги  тим, хто готовий долучитися до цього проекту, зауваживши, що сімейні молочні ферми є зразком дієвої співпраці влади та бюджетів всіх рівнів і бізнесу.

– Уже кілька років поспіль на Здолбунівщині діє місцева програма розвитку тваринництва, відповідно до якої кожен, хто утримує троє і більше корів, має можливість отримати безповоротну фінансову допомогу з районного бюджету. На втілення цієї програми цьогоріч у районному бюджеті  вже передбачено 210 тисяч гривень. Отже,  кожен, хто подасть відповідні документи, зможе отримати близько 1100 грн на одну корову, – зазначив Сергій Кондрачук.

 

Діє й обласна програма розвитку малого і середнього підприємництва на 2018-2020 роки. Цьогоріч в обласному бюджеті на її втілення закладено 800 тисяч гривень. Ця програма передбачає відшкодування відсотків за кредитами для підприємців Рівненщини, які реалізують власний проект. До слова,  Наталії Никончук торік за цією програмою було відшкодовано 24 тисячі гривень відсотків за банківський кредит.

Також фермери можуть отримати державну дотацію за молодняк. Це безповоротна фінансова допомога для тих, хто утримує молодняк ВРХ до тринадцятимісячного віку. Загальний обсяг дотації – до 2500 грн. за одну голову ВРХ.

Детальнішу інформацію про ці програми можна отримати в управлінні промисловості, інфраструктури та АПК Здолбунівської райдержадміністрації за тел. 2-25-19.

Здолбунівська районна державна адміністрація

Читайте також: