Radio
Online
Повiдомити новину

На Рівненщині судитимуть 4 осіб, які займалися незаконним видобутком бурштину

На підставі зібраних слідчими слідчого управління Головного управління Національної поліції в Рівненській області доказів за оперативним супроводом Управління захисту економіки в Рівненській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України встановлено, що організатор і виконавці стійкої організованої групи розробили та схвалили єдиний злочинний план, пов`язаний із протиправним бурштиновим промислом. Учасники групи згідно із розподілом функцій зберігали обладнання для видобутку бурштину, визначали час та місце його видобування, вживали заходи конспірації. Після видобутку та реалізації «сонячного» каміння організатор групи розподіляв між її учасниками отримані грошові кошти, їх частину – використовував на організацію подальшої неправомірної діяльності.

Правоохоронці затримали учасників організованої групи у березні 2019 року під час здійснення ними злочинної діяльності поблизу села Кривиця Дубровицького району. На місці події та за місцем проживання «старателів» вилучено 5 кг бурштину, мотопомпу кустарного виробництва, 18 пожежних рукавів, 17 металевих жердин, водозабірний армований шланг, шрайбери, інше знаряддя, пристосоване для незаконного видобутку бурштину-сирцю.

Дії обвинувачених кваліфіковано органом досудового розслідування за ч. 2, ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 240 КК України (незаконне видобування у складі організованої групи корисних копалин загальнодержавного значення). Покарання для них визначить Дубровицький районний суд.

Відповідальність передбачена КК України у виді штрафу від 400 до 700 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до 3 років, або позбавлення волі на той самий строк. 

Прес-служба прокуратури Рівненської області.

Читайте також: