Radio
Online
Повiдомити новину

На Рівненській АЕС розробляється «Програма управління моральним старінням»

Вона дасть змогу значно просунутись підприємству в напрямку надійності, забезпечення ефективнішої експлуатації устаткування та допоможе цехам-власникам обладнання у вирішенні питань з процедурою поводження із морально застарілим обладнанням. Про це повідомляє офіційний вебсайт РАЕС. На теперішній час в галузі відсутні методики та рекомендації з визначення морально застарілого обладнання. Тому фахівці РАЕС взяли на себе відповідальність першими в Україні розробити дану програму, беручи до уваги міжнародний підхід та досвід зарубіжних станцій. За словами начальника служби надійності, ресурсу та продовження експлуатації (СНРтаПЕ) РАЕС Сергія Гордієнка, у розробці ПУМС задіяні підрозділи інженерної підтримки й експлуатаційний персонал. Безпосередньо це - фахівці СНРтаПЕ, зокрема відділу продовження термінів експлуатації (ВПТЕ). Начальник відділу Микола Парфьонов зазначає, що основною метою розробки програми є описання процесу управління моральним старінням (УМС) та підходів з визначення та координації діяльності, яка гарантує виконання ефективних дій для обладнання, що є морально застарілим або може таким стати. Наразі проєкт програми вже містить підходи з виявлення морально застарілого обладнання, вимоги до оцінки ефективності та аналізу тенденцій процесу УМС.

«Передумовою для створення ПУМС на Рівненській АЕС став візит на ЮУАЕС у 2018 році експертів Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) в рамках попередньої місії SALTО. Зокрема, одна з рекомендацій експертів стосувалась організації роботи електростанції щодо управління моральним старінням. Оскільки на Рівненській АЕС восени 2020 року планується партнерська перевірка (ПП) міжнародною асоціацією ВАО АЕС, розробка ПУМС стала одним із кроків у підготовці до неї», - прокоментував Микола Парфьонов.
На майданчику Рівненської АЕС проведено стартову нараду за участю представників основних структурних підрозділів підприємства, під час якої обговорено робочі моменти управління моральним старінням. У ході наради визначено показники морального старіння обладнання. За словами фахівців СНРтаПЕ, реальні приклади допоможуть остаточно встановити показники (індикатори) морального старіння для створення переліків обладнання для кожного енергоблоку РАЕС. Зокрема, на нараді обговорювалося, в рамках якої експлуатаційної діяльності може бути визначене таке обладнання, а також організація бізнес-процесу УМС та розробка його структури. Сергій Гордієнко наголосив, що наразі спеціалісти відділу продовження термінів експлуатації СНРтаПЕ активно працюють над наповненням програми, що дозволить отримати повну детальну картину стану обладнання, більш якісно та ефективно розвинути цей напрямок у виробничій діяльності Рівненської АЕС.

Читайте також: