Radio
Online
Повiдомити новину

На Рівненщині зареєстровано 33 договори міжмуніципального співробітництва

Станом на кінець серпня 2021 року на Рівненщині зареєстровано 33 договори міжмуніципального співробітництва, але до кінця року їх буде більше.  

На початку вересня фахівці Рівненського регіонального офісу провели низку онлайн-консультацій для громад щодо алгоритму укладення договорів міжмуніципального співробітництва. У фокус були взяті ті громади, чиї заявки пройшли у другий тур Ініціативи з проєктів муніципального партнерства від «U-LEAD з Європою».

Учасниками цих заходів стали посадовці з 9-ти громад: Олександрійської, Корнинської, Білокриницької, Острозької, Гощанської, Рокитнівської, Березівської, Старосільської та Клесівської. Деякі з цих громад вже мають певний досвід з укладення договорів про співробітництво, інші лише приглядаються до цього інструменту.

Представникам громад радники регіонального офісу розповіли про алгоритм укладення договорів про співробітництво територіальних громад та особливості кожного етапу, роз’яснили як правильно обрати форму договору про співробітництво та яка процедура фінансування таких договорів. Наголошувалося на важливості планування такої діяльності, адже норма закону «Про співробітництво територіальних громад» визначає, що фінансуються такі договори з початку бюджетного року.

«Такі договори також можуть бути хорошим способом залучення додаткових коштів. Одним із таких джерел є обласний конкурс розвитку територіальних громад в якому визначено окремим пріоритетом підтримку ММС», – коментує радник з питань децентралізації та місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою» Михайло Шелеп.

Представники громад відзначають необхідність запровадження зі сторони Рівненської обласної ради та обласної державної адміністрації конкурсу проєктів ММС, на кшталт таких, як на Львівщині та Сумщині. Завдяки додатковій фінансовій підтримці в цих областях договори співробітництва більш поширені й ефективніші. 

Про це повідомляють у Рівненському регіональному офісі U-LEAD.

До слова, громади Рівненщини вчилися правильно розпоряджатися землями.

Читайте також: