Radio
Online
Повiдомити новину

На Рівненщині будуть розвивати малу авіацію (ВІДЕО)

Першим ділом літаки. У Рівному хочуть розвивати малу авіацію. Фундаментом амбітного плану має сатити тутешній аеропорт. Невеликі напрацювання уже є. Які вони у матеріалі далі.

Пілот Віктор Михайлов садить свій двомісний літак на території рівненського летовища. Він разом із дружиною прилетів із Києва. У Віктора власна авіашкола. Наразі має два літаки. Каже, умови злітно-посадкової смуги для невеликих літаків у Рівному хороші.

"Смуга нормальна. Для такого маленького літачка вона навіть завелика. Тобто тут можна декілька разів злетіти і сісти. Все класно. Нам сподобалось", - Віктор Михайлов пілот, авіашкола Plane Ukraine

До Рівного пілот прилетів на запрошення міського голови. Олександрт Третяк каже, що на його думку, одним із шляхів розвитку аеропорту є саме мала авіація.

"Динамічний розвиток саме з малою авіацією. Це дасть поштовх до розвитку в цілому і великої авіації, і залучення сюди великих авіакомпаній, котрі будуть літати. І разом з тим приватних маленьких літачків", - Олександр Третяк міський голова м. Рівне

Гість із Києва каже, плани амбітні, але одного бажання недостатньо. В першу чергу на Рівненщині слід створити якумога більше авіашкіл.

"Перше - це авіашколи. Вони - такий механізм, який запускає усю цю систему. Друге: треба робити інфраструктуру для малої авіації. Тобто, це - заправки. Третє, що було б дуже класно - це ангари", - Віктор Михайлов пілот, авіашкола Plane Ukraine

Директор летовища каже, можливості втілити амбітні плани в життя є. На заваді лише фінансування. Оновлення інфраструктури обійдеться не в один десяток мільйонів.

"Звичайно, можливості є. Аеропорт, і я особисто, і всі працівники максимально зацікавлені в тому, щоб розвивався сам аеропорт і мала авіація в тому числі. Тому, чим більше маленьких літаків, тим більше роботи і прибутку для аеропорту і можливостей розвиватися в майбутньому", - Олександр Якубець директор КП "Міжнародний аеропорт Рівне"

Навесні на території рівненського аеропорту планують провести авіафестиваль. На нього планують запросити аввіалюбителі з усієї України. За словами міського голови, це має привернути увагу пілотів до летовища, а рівнян до - до авіації як бізнесу.

Читайте також: