Radio
Online
Повiдомити новину

Громада села Розваж погодилася на приєднання до Острога

На зібрання прийшло більше ста жителів. На слуханнях виступили сільський голова Юрій Ягодка та Острозький міський голова Олександр Шикер. Перший детально пояснив, чому почав процедуру приєднання, а другий зробив акцент на  перевагах  від такого об’єднання для обох громад.

За словами радника з питань децентралізації Рівненського Центру розвитку місцевого самоврядування Михайла Шелепа, який теж був запрошений на громадські слухання,  переваги від такого приєднання, очевидні.  

«Селяни матимуть можливість обслуговуватися в міському Центрі надання адмінпослуг, міські комунальники надаватимуть селянам послуги з вивозу сміття, суттєво зросте бюджет об’єднаної громади і, відповідно, збільшиться суми коштів, які підуть на розвиток села. А це ремонт доріг, тротуарів, ігрові майданчики тощо. Спільно новоутворене ОТГ, без вказівок згори, управлятиме закладами освіти, культури та медицини. У комунальну власність буде передана земля сільськогосподарського призначення, яка є поза межами населених пунктів і громада зможе ефективніше управляти цим та іншими ресурсами. Нарешті, буде фінансова спроможність будувати серйозні інфраструктурні об’єкти», - розповів він.

Двогодинне обговорення завершилось голосуванням, на якому понад  90 відсотків з числа присутніх членів громади підтримали ініціативу про приєднання села до міста. Тепер своє слово мають сказати депутати сільської ради, які і будуть приймати рішення про надання згоди на приєднання.

Таким чином, місто Острог може стати другим містом обласного значення на Рівненщині, яке утворить ОТГ. У минулому році це вже зробило місто Вараш.

 

Читайте також: