Radio
Online
Повiдомити новину

Голова Верховної Ради привітав рівнян з річницею вигнання нацистських окупантів

«Понад 900 днів місто Рівне перебувало під окупацією нацистів, 2 лютого 1944 року його було звільнено. І цей день ми відзначаємо вшануванням пам’яті загиблих воїнів і мирних громадян – героїв визволення і перемоги, повоєнного відродження міста.

Щира вдячність вам, учасники боїв за визволення Рівного, за виняткові зусилля у відстоювання людської честі і гідності, у виборюванні незалежності нашої рідної України.» - йдеться у тексті.

Протягом січня-березня 1944 року від німецько-фашистських загарбників Рівненщину звільняли частини Першого Українського фронту під командуванням генерала армії Миколи Ватутіна.

2 лютого 1944 року в місто Рівне ввійшли радянські війська. Активну участь у визволенні міста, крім піхотних частин 13-ої армії генерала Миколи Пухова, взяли козаки 8-ої гвардійської кавалерської дивізії імені Морозова, якій було присвоєне почесне звання «Ровенська». Разом із регулярними радянськими військами Рівненщину визволяли від фашистських загарбників партизани і підпільники. Тут німецько-фашистські війська втратили 6 тисяч чоловік. Війна завдала великої шкоди народному господарству Полісся. Було спалено і пограбовано 456 промислових підприємств, зруйновано більше половини житлового фонду, повністю знищено 176 населених пунктів, пограбовано 465 колгоспів. На фронтах Великої Вітчизняної війни учасниками боїв були понад 100 тисяч уродженців з Рівненщини. З них понад 30 тисяч загинуло.

Читайте також: