Radio
Online
Повiдомити новину

Чи існує корупція в ДАБІ Рівненської області, або Як забудовник нового ТРЦ у Рівному отримав дозвіл на будівництво?

Як відомо, у Рівному в районі вулиці В’ячеслава Чорновола мають намір спорудити величезний багатофункціональний торгово-розважальний центр площею майже в 10 тисяч квадратних метрів. Такий гігант, якщо його збудують, зможе конкурувати з іншими великими торговими центрами, зокрема, такими, як "Екватор" на Макарова, пише Rivne.media.

Замовником будівництва цього центру є Руслан Заремба. Ще 17 травня 2018 року депутати Рівненської міської ради винесли рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення йому земельної ділянки у Рівному, яким змінено цільове призначення землі, де чітко вказано, що там дозволено будівництво та обслуговування багатофункціонального торгово-відпочинкового комплексу.

Рішення Рівненської міської ради

Після цього щодо цього будівництва замовник отримав у міському управлінні містобудування і архітектури містобудівні умови і обмеження, які потрібні для проектування цього торгового центру. Вже б мало стартувати будівництво, але у ситуацію втрутилася… чиновницька корупція.

Почалося усе з того, що 18 лютого 2019 року управління ДАБІ у Рівненській області за вказівкою її керівника Ігоря Мічуди скасувала ці містобудівні умови та обмеження, аргументуючи це тим, що у тій зоні начебто не можна будувати торгово-розважальні центри. За словами самого Руслана Заремби, він мав вже, було, отримати дозвільні документи в обласному ДАБІ, проте Ігор Мічуда заявив представнику забудовника ЖК «На Щасливому» Роману Курису, де має будуватися цей торговий центр, що йому, щоб він їх видав, слід сплатити чималу суму.

До слова, Роман Курис у розмові з журналістами порталу «РівнеМедіа» підтвердив, що була озвучена сума у розмірі 70 тисяч доларів США. Також він каже, що вже неодноразово викликав Мічуду на проходження поліграфу, аби відновити справедливість і публічно встановити, що він вимагав ці кошти, проте керівник обласної ДАБІ продовжує ігнорувати цю пропозицію.

Забудовники відмовилися давати керівникові обласної ДАБІ хабаря, аби отримати декларацію на початок будівельних робіт, адже мали усі необхідні для початку будівництва законні підстави і не розуміли, чому повинні сплачувати таку велику суму, бажаючи вирішити питання у законний спосіб. Через це, кажуть, і розпочався їх конфлікт з обласною ДАБІ.

Після скасування містобудівних умов забудовник цього об’єкту Руслан Заремба звернувся до управління містобудування та архітектури виконавчого комітету Рівненської міської ради за роз’ясненням з цього приводу, адже саме це управління відповідає у місті за План зонування території. Відтак, 25 лютого 2019 року йому видали спеціальну довідку, у якій чітко підтверджено, що у зоні «Р-1», яка, згідно з Планом зонування, є зоною відпочинку, можна будувати торгово-відпочинковий комплекс:

«До переважних видів використання у зоні «Р-1», зокрема, належать атракціони; до допустимих виидів, зокрема, належать: допоміжні споруди, що пов’язані з організацією відпочинку; до умовно допустимих видів використання, зокрема, належать: підприємства громадського харчування. Тому, слід вважати тотожними поняттями визначення центрів розважального та відпочинкового призначення», - йдеться в документі.

Окрім того, питання будівництва там торгово-розважального центру перед тим також виносилося на засідання архітектурно-містобудівної ради Рівного. Його обговорювали рівненські архітектори та розглянули позитивно. Виходить, що, окрім Ігоря Мічуди, ні в кого більше немає питань до законності спорудження цієї будівлі.

Тож логічно, що замовник будівництва Руслан Заремба звернувся до суду, аби оскаржити незаконне, на його думку, рішення скасувати «містобуди».

Так, 22 лютого забудовник подав до Рівненського окружного адміністративного суду позов проти обласної ДАБІ, в якій просить суд зупинити дію їхнього рішення та визнати його протиправним, адже містобудівні умови та обмеження цього об’єкта будівництва вже були реалізовані, робочий проект будівництва ТРЦ вже розроблений, і він, зважаючи на це, вже уклав договір на виконання підготовчих та будівельних робіт з генеральним підрядником, який залучив до будівництва 200 працівників. Відтак, якщо суд не зупинить дію рішення УДАБІ у Рівненській області це призведе до майнових збитків, а також порушить права будівельників, які втратять роботу.

Таким чином, суд ухвалив на час розгляду цієї справи по суті зупинити рішення обласної ДАБІ до з’ясування усіх обставин справи.

Крім цього, як з’ясувалося, 21 березня відповідач у цій справі – УДАБІ у Рівненській області - подав відзив на цей позов з клопотанням скасувати заходи забезпечення цього позову. Тож 26 березня в суді відбувся розгляд цього клопотання.

Під час судового розгляду представник обласної ДАБІ наводив аргументи, що 15 березня 2019 року ДАБІ України відмовило Русланові Зарембі у видачі дозволу на виконання будівельних робіт, і саме тому вони вимагають скасувати попередню ухвалу від 26 лютого 2019 року. Проте адвокат Заремби заперечував це клопотання, обгрунтовуючи це тим, що це рішення у ДАБІ України винесли вже після винесення судом відповідної ухвали. Відтак, суд в результаті відмовив обласній ДАБІ у задоволенні клопотання.

Зазначимо, що ДАБІ України 15 березня справді відмовила Руслану Зарембі в отриманні дозволу на початок будівельних робіт, але, за словами самого забудовника, лише через те, що він подав до інспекції спочатку не повний пакет документів:

- Так, справді, 15 березня я отримав відмову через те, що подав не повний пакет необхідних документів. Проте вже 18 березня я звернувся туди за дозволом повторно вже з повним пакетом, усунувши усі недоліки, і ось буквально 26 березня 2019 року Державна архітектурно-будівельна інспекція України видала мені дозвіл на виконання будівельних робіт, - зазначив у коментарі для журналістів «РівнеМедіа» забудовник Руслан Заремба.

До слова, раніше керівник обласної ДАБІ Ігор Мічуда стверджував, що будівництво цього торгово-розважального центру має клас наслідків СС3, а це, за його словами, означає, що за дозволом на будівельні роботи потрібно звертатися напряму в Київ - до ДАБІ України. Що Руслан Заремба і зробив і отримав необхідний дозвіл.

Ми поцікавилися у пана Руслана про те, чи правда, що він розпочав будівництво торгово-розважального комплексу без дозвільних документів:

- Так, дійсно я почав будувати торгово-розважальний центр без декларації про початок будівельних робіт, яку видає ДАБІ, самочинним способом. А все тому, що я відмовився давати хабарі незрозуміло за що. Ігор Мічуда після моєї відмови пригрозив моєму представнику, що я тепер ніколи не отримаю цю декларацію – мовляв, або плати, або забудь. На будівництво приходила перевірка з обласної ДАБІ, мені виписали штраф за порушення на суму 51 тис. грн. Я одразу його і сплатив офіційно, як цього вимагає законодавство, про що свідчить квитанція про оплату, - пояснює ситуацію Руслан Заремба.

Також Руслан Заремба у коментарі для порталу «РівнеМедіа» підкреслив, що керівник обласної ДАБІ Ігор Мічуда навмисно паплюжить його ім’я, аби вводити громадськість в оману і «відбілити» свою репутацію від вимагання хабарів та використання свого службового становища:

- Хочу наголосити усім: я ні від кого не ховався і не ховаюся – ні від інспекторів ДАБІ, ні від правоохоронних органів. Запевняю, що готовий прийти на будь-яку перевірку. Про це я неодноразово повідомляв управління ДАБІ у Рівненській області. Ба більше, навіть офіційним листом 6 березня звертався, аби інспектори провели чергову офіційну перевірку будівництва 21 березня, бо попереджав, що мене не буде в місті в інші дні. Проте чомусь інспектори ДАБІ проігнорували мій лист і виїхали на перевірку саме тоді, коли я перебував у відрядженні за межами Рівненської області, а саме 7 і 13 березня. Вважаю, що це робиться спеціально для того, аби Ігор Мічуда міг вводити в оману журналістів і громадськість, що я буцімто не явився на перевірку і ховаюся. Але це неправда. Він просто паплюжить моє чесне ім’я, - обурюється Руслан Заремба.

Тож виходить направду дивна ситуація, яка породжує багато запитань, головним з яких є – чи справді існує корупція в управлінні ДАБІ у Рівненській області. Адже якщо центральний орган України у сфері будівельного контролю - ДАБІ України, якому, власне, підпорядковується обласне управління на чолі з Ігорем Мічудою, без жодних хабарів чесно видає дозвіл на будівництво, якщо Рівненська міська рада в законний спосіб змінила цільове призначення землі, аби збудувати там багатофункціональний торгово-розважальний комплекс, якщо управління архітектури міста підтверджує дозвіл будівництва центру у зоні відпочинку, то виникає питання, чому лише управлінню ДАБІ у Рівненській області в особі Ігоря Мічуди так став цей об’єкт поперек горла? Настільки, що він навіть не боїться ставити під сумнів компетенцію профільних органів не лише міста Рівного, а й свого безпосереднього керівництва – ДАБІ України, інспектори якої, розглянувши усі наявні матеріали та документи, видали потрібний дозвіл без жодних проблем та вимагань. Настільки, що змушує своїх підлеглих працівників виконувати його незаконні вказівки…

Забудовники, до слова, кажуть, що дякують Президенту за його боротьбу з корупцією, а також те, що працівники ДАБІ України у Києві не вимагають хабарів і чесно виконують свою роботу на відміну від очільника рівненської інспекції. Також кажуть, що вирішити цю ситуацію їм допоміг голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко, який втрутився у конфлікт після мітингу будівельників, де вони вимагали звільнити Ігоря Мічуду з посади через хабарництво.

Очевидно, звичка і жага до швидких грошей настільки затягнула, а зухвала відмова платити «на руку» настільки розізлила Ігоря Мічуду, що він готовий не лише воювати з усім світом, а і йти на компроміс із власною совістю. Та чи буде відновлена справедливість і чи буде керівник обласної ДАБІ відповідати за вимагання – покаже час. Проте забудовники кажуть, що написали до поліції ще одну заяву через його дії. Тож, очевидно, у цій історії ще не посталено крапку.

Автор: Марина НАЗАРЧУК

Читайте також: